قرعه مرگ در یک هشتم

تیم های حاضر در جام حذفی امروز رقبای خود را خواهند شناخت.

قرعه مرگ در یک هشتم
ایمان گودرزی؛ امروز بعد از ظهر مراسم قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران برگزار خواهد شد تا 16 تیم باقیمانده در این رقابت ها حریفان خود رابشناسند، آن‌هم در حالی‌که در مرحله یک‌شانزدهم نهایی شگفتی‌های بزرگی رقم خورد که مهم‌ترین آن حذف استقلال تهران در رفسنجان به‌دست‌ مس بود. حذف شاگردان نکونام تنها شگفتی این جام نبود، بلکه نساجی مازندران، فولاد خوزستان، استقلال خوزستان، شمس‌آذر قزوین و صنعت‌نفت آبادان هم نتوانستند خود را به جمع 16 تیم برتر برسانند. با وجود حذف بعضی از تیم های بزرگ اما هیچ شگفتی خاصی در این رقابت ها رح نداد و تیم دسته دوم یا سومی به مرحله 1/8 نرسید.
تیم‌های پرسپولیس تهران، سپاهان اصفهان، تراکتور تبریز، گل‌گهر سیرجان، ملوان بندرانزلی، ذوب‌آهن اصفهان، آلومینیوم اراک، مس رفسنجان و پیکان تهران به همراه تیم هوادار تهران، 10 تیم لیگ برتری شرکت‌کننده در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی هستند و تیم‌های چادرملو اردکان، سایپا تهران، فجرسپاسی شیراز، مس کرمان، مس سونگون ورزقان و استقلال ملاثانی هم نمایندگان لیگ آزادگان در مرحله یک‌هشتم نهایی هستند؛ طبق برنامه امروز از ساعت 11:30 تقابل های این مرجله مشخص خواهد شد.

یک احتمال تکراری

سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران فصل گذشته درست در این مرحله به هم برخورد کردند و در یک فینال زودرس و هیجان انگیز شاگردان یحیی موفق شدند 4-2 زرد پوشان سپاهان را از پیش رو بردارند تا قدم محکمی برای کسب سه گانه فصل پیش خود برداشته باشند. جالب آنکه در پایان فصل، پرسپولیسی‌ها توانستند در مرحله فینال، استقلال تهران را هم کنار بزنند و عنوان قهرمانی را به‌دست آورند.

قرعه مرگ در یک هشتم

2 تیم سپاهان و پرسپولیس در شرایطی احتمال رویارویی‌شان در مرحله یک‌هشتم نهای جام حذفی مطرح است که آن‌ها در این رقابت‌ها، تاکنون 10 بار برابر هم به میدان رفته‌اند که در وقت قانونی، تنها 5 مسابقه برنده داشته است که 4 برد سهم تیم پرسپولیس بوده و یک‌بار هم طلایی‌پوشان اصفهانی توانسته‌اند به پیروزی برسند. بدون‌شک رویارویی دوباره این 2 تیم در جام حذفی می‌تواند با توجه به حذف زودهنگام استقلال تهران از گردونه رقابت‌ها، فینالی زودرس را برای فصل جدید مسابقات جام حذفی رقم بزند.

یک تقابل اولی هیجان انگیز

مسابقات جام حذفی همواره به جام شگفتی‌ها شهرت داشته اما بدون‌شک رویارویی تیم‌های مدعی در همان مراحل نخست می‌تواند هیجان رقابت‌ها را دوچندان کند. پرسپولیس تهران در کنار سپاهان اصفهان و تراکتور تبریز از جمله تیم‌های مدعی کسب عنوان قهرمانی محسوب می‌شوند که رویارویی مستقیم آن‌ها در مرحله یک‌هشتم نهایی می‌تواند هیجان‌انگیز و جالب‌توجه باشد. در این میان، در کنار رویارویی‌های تکراری پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی، آن‌ها هیچ‌گاه برابر تراکتور در جام حذفی قرار نگرفته‌اند.

قرعه مرگ در یک هشتم

سرخ‌پوشان تبریزی در شرایطی در کارنامه خود تجربه کسب 2 قهرمانی و 3 نایب‌قهرمانی در رقابت‌های جام حذفی را دارند که هیچ‌گاه در این رقابت‌ها به مصاف پرسپولیس و یا سپاهان نرفته‌اند. با توجه به این شرایط، بدون‌شک رویارویی احتمالی شاگردان پاکو خمس با یکی از 2 تیم مدعی کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی می‌تواند اتفاق ویژه و جالب‌توجهی باشد. هر چند که نباید از کنار حضور 6 تیم لیگ یکی در رقابت‌های جام حذفی به سادگی عبور کرد و بدون‌شک آن‌ها می‌توانند معادلات رقابت‌ها را تغییر بدهند و باید دید سرانجام در مراسم قرعه‌کشی، برنامه مسابقات مرحله یک‌هشتم نهایی چگونه چینش خواهد شد.

257 251

منبع: khabaronline-1884993

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار