قلعه‌نویی: تنها نکته تاریک بازی مصدومیت آزمون بود

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: تنها نقطه تاریک مسابقه با ترکمنستان مصدومیت سردار آزمون بود که امیدوارم مسئله خاصی نباشد.

قلعه‌نویی: تنها نکته تاریک بازی مصدومیت آزمون بود

یه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امیر قلعه‌نویی پس از برتری 5 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر ترکمنستان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 گفت: اجازه دهید ابتدا تشکر و سپس انتقاد کنم. از حضور تماشاگران در ورزشگاه در ایام تعطیلات و همینطور بانوان تشکر می‌کنم. حضور بانوان باعث شد انگیزه بیشتری بدهند. انتقادم این است که جایگاهی که به بانوان عزیز در نظر گرفته بودند، مناسب نبود، به خصوص اینکه سرما باعث شده بود این عزیزان اذیت شوند. از مسئولان می‌خواهم بهترین جایگاه آزادی را برای بانوان در نظر بگیرند. آن بالا جایگاه خوبی برای بانوان نبود.

به نقل از تسنیم وی با اشاره به بازی امشب عنوان کرد: ترکمنستان تیم خوبی است و بیشتر آنها در یک تیم حضور دارند. پس از بازی با قطر، بازیکنان ما که شرایط روحی - روانی خوبی نداشتند توانستند با ارائه بازی خوب پیروز شوند. شادی را در سکوها می‌دیدیم و مردم از نوع بازی راضی بودند. خیلی زود به گل رسیدیم و سپس افتی داشتیم و در بین نیمه با بازیکنان صحبت کردیم. در نیمه دوم، کامل بر اساس آن چیزی که می‌خواستیم بازی کردند. تنها نقطه تاریک مسابقه مصدومیت سردار آزمون بود که امیدوارم مسئله خاصی نباشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال با این سوال روبه‌و شد که استقبال تماشاگران نشان دهنده رضایت مردم از عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های آسیا بود، گفت: حضور این تماشاگران نشأت گرفته از بازی‌های خوب‌مان در جام ملت‌های آسیا بود. خیلی‌ها دنبال کمرنگ کردن زحمات بازیکنان ما بودند ولی مردم نشان دادند از فوتبال تیم ملی راضی هستند. این موقعیت‌ها را در بازی با قطر و حتی به مراتب بهتر داشتیم. ما موقعیت‌های شش قدم را نزدیم، حتی کنعانی‌زادگان هم نزد. مردم از روند بازی‌های تیم ملی راضی هستند.

قلعه‌نویی در خصوص جوانگرایی در تیم ملی عنوان کرد: در رابطه با تغییر نسل گفتم که باید با شیب ملایم توأم با نتیجه باشد چون اگر نتیجه نگیریم اولین کسانی که ضرر می‌کنند، جوانان هستند. باید نتیجه بگیریم تا طول عمر بازیکن جوان در تیم ملی بیشتر شود. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. باز هم از مردم عذرخواهی می‌کنم، چون بعد از بازی با ژاپن می‌توانستیم آنها را خوشحال کنیم ولی اتفاقات فوتبال و بدشانسی باعث شد که برنده نشویم. ترکمنستان را با 5 گل بردیم اما همین قدر برابر قطر در جام ملت‌های آسیا موقعیت داشتیم و توپ‌های‌مان گل نشد.

وی در مورد ناکامی برخی تیم‌های مدعی از جمله ژاپن و کره‌جنوبی مقابل حریفان‌شان گفت: فوتبال در آسیا نزدیک شده است. برخی که چندین سال از فوتبال دور هستند اطلاعات‌شان کامل نیست یا از روی بخل حرف می‌زنند. امروز ژاپن یک گل از کره شمالی خورد و کره جنوبی برابر تایلند مساوی کرد . دولتمردان در دنیا و آسیا دنبال این رفتند که فوتبال را ابزاری برای پیشرفت جامعه قرار دهند، کاری که عربستان با آوردن ستاره‌های دنیا انجام داده است. آنها می‌خواهند با فوتبال به جامعه انگیزه بدهند، به همین خاطر تیم‌ها بهم نزدیک شده‌اند.

قلعه‌نویی اضافه کرد: ترکمنستان برابر ازبکستان تا اواخر بازی یک - یک بود و سپس دو گل خورد. فوتبال در آسیا خیلی بهم نزدیک شده است. بازیکنان ما امروز بر اساس نگرش همیشگی یعنی رو به جلو فوتبال بازی کردند. از جوانانی که بازی کردند راضی هستم، همینطور از بزرگان تیم که فضایی برای پیشرفت جوانان فراهم کرده‌اند. فضای صمیمی توسط بازیکنان باتجربه بوجود آمده و طبق گفته خودشان بهترین دوران حضورشان در تیم ملی بوده است. حضور مردم نشان دهنده رضایت از تیم ملی است. خیلی‌ها تلاش کردند طور دیگری وانمود کنند ولی حضور مردم نشان داد که آنها راضی هستند.

257 251

منبع: khabaronline-1886784

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار