خبر خوب برای استقلالی ها؛ استقلال در یک قدمی آسیا

باشگاه استقلال با تامین منابع مالی ظرف ۷۲ ساعت آینده سهم خود از بدهی به باشگاه سانتاکلارا را واریز می‌کند و با پرداخت باقیمانده از سوی فیفا، این پرونده پرحاشیه بسته و مهم‌ترین چالش آبی‌پوشان برای دریافت مجوز آسیایی برداشته خواهد شد.

خبر خوب برای استقلالی ها؛ استقلال در یک قدمی آسیا

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ پرونده محمد محبی به دلهره‌ای تمام‌نشدنی برای هواداران استقلال تبدیل شده است. آنها نگران این هستند که مبادا پرونده پرحاشیه بازیکنی که یک فصل از سانتاکلارای پرتغال به طور قرضی راهی تهران شد تا پیراهن آبی را بپوشد، برای آنها اتفاقی تلخ رقم زده و بازهم باعث محرومیت آبی‌پوشان از حضور در لیگ قهرمانان آسیا شود.

به نقل از ایرنا این پرونده به یک سال و اندی پیش برمی‌گردد و برای بررسی زوایای این پرونده باید به ماه‌ها پیش برگردیم.

در زمان مدیریت علی فتح‌الله‌زاده باشگاه دفاعیه محکمی را به فیفا ارسال کرد و در این دفاعیه نوشت: قسط اول باشگاه سانتاکلارا طبق اسناد و مدارکی که در پرونده موجود است پرداخت شد و این نشان می‌دهد باشگاه استقلال به دنبال تسویه حساب با این باشگاه پرتغالی است اما با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، برای قسط دوم با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شد و مبلغ واریزی برگشت خورد، به همین دلیل تقصیری متوجه باشگاه استقلال نیست!

دفاعیه باشگاه استقلال باعث شد تا فیفا شکایت سانتاکلارا را رد و آبی‌های پایتخت را از پرداخت غرامت معاف و اعلام کند که باتوجه به پرداخت ۹۰هزار دلار، استقلال صرفا ملزم به پرداخت مبلغ باقیمانده(۱۴۰ هزار دلار) است.

جدایی فتح‌الله زاده و حضور حجت کریمی در باشگاه باشگاه روند پرونده را تغییر داد. عدم توجه به این موضوع مهم باعث شد تا باشگاه سانتاکلارا پرونده را به دیوان عالی ورزش(کاس) برده و در نهایت پرونده‌ای که در فیفا با پیروزی باشگاه استقلال خاتمه پیدا کرده بود، در دادگاه عالی ورزش با شکست آبی‌پوشان تهرانی به پایان برسد تا این باشگاه با یک چالش بین‌المللی مواجه شود.

دیوان عالی ورزش پس از رسیدگی به این پرونده اعلام کرد که پس از رای فیفا و با توجه به اینکه اراده‌ای برای پرداخت پول محبی از سوی باشگاه استقلال وجود ندارد، آبی‌ها موظف هستند علاوه بر پرداخت ۱۴۰هزار دلار، ضرر و زیان ناشی از تاخیر در واریز این مبلغ را نیز پرداخت کنند. طبق حکم این دیوان، باشگاه استقلال باید ۵۰۰ هزار یورو به باشگاه سانتاکلارا پرداخت کند.

باشگاه استقلال و علی خطیر، مدیرعامل کنونی این باشگاه پس از ناتوانی از متقاعد کردن باشگاه پرتغالی، نامه‌ای را برای فیفا تنظیم و اعلام کردند که «باشگاه استقلال حکم فیفا را پذیرفت و و حاضر به پرداخت مبلغ بدهی خود به باشگاه سانتاکلارا شد اما این باشگاه پرتغالی حاضر به همکاری نیست. لذا درخواست می‌شود بخشی از بدهی سانتاکلارا از محل درآمدهای استقلال در فیفا پرداخت و باقیمانده آن به باشگاه استقلال اعلام شود تا نسبت به پرداخت آن اقدام کند» در خواستی که فیفا با آن موافقت کرد.

و حالا پیگیری خبرنگار ایرنا حاکی از آن است که آبی‌های تهران منابع مالی این بدهی را تهیه کرده و ظرف سه روز آینده سهم خود از مطالبات باشگاه سانتاکلارا که در حدود ۳۰۰ هزار دلار است را از طریق یک بانک معتبر پرداخت خواهد کرد و پرداخت مابقی که حدود ۳۰۰ هزار دلار است، از سوی فیفا صورت می‌گیرد تا پرونده این بدهی پرحاشیه بسته و مهم‌ترین چالش آبی‌پوشان برای دریافت مجوز آسیایی مرتفع شود.

257 251

منبع: khabaronline-1887411

ارسال نظر