بانک تجارت: هنوز برای خرید استقلال تصمیم نگرفته‌ایم

بانک تجارت به صورت رسمی نسبت به خرید سهام باشگاه استقلال واکنش نشان داد.

بانک تجارت: هنوز برای خرید استقلال تصمیم نگرفته‌ایم

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجوز حرفه‌ای نیازمند حل یک مشکل اساسی و قدیمی هستند؛ مالکیت مشترک. طی ماه‌های اخیر وزارت ورزش و جوانان با کمک دولت و وزارت اقتصاد سخت در تلاش بوده تا بتواند بحث مربوط به واگذاری سرخابی ها را انجام داده و آنها بتوانند ضمن اجرای قوانین مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز حرفه ای جهت حضور در فصل بعد مسابقات باشگاهی قاره را نیز دریافت کنند.

به نقل از ورزش سه در این زمینه، مذاکرات متعددی با شرکت‌ها و موسسات مختلف انجام شد از جمله سازمان تامین اجتماعی و هلدینگ خلیج فارس که هیچ کدام به نتیجه نرسید تا اینکه پای بانک‌ها به میان آمد تا بالاخره موضوع واگذاری این دو باشگاه انجام شود. پیش از این بانک ملت نسبت به خرید سهام باشگاه پرسپولیس واکنش نشان داده و نامه را خطاب به رئیس سازمان بورس منتشر کرده بود که حالا بانک تجارت به عنوان اصلی‌ترین گزینه خرید سهام باشگاه استقلال نیز نامه‌ای را در این خصوص منتشر کرده و شفاف سازی کرده است.

2006583

نام بانک تجارت که به عنوان خریدار بلوک ۵۱ درصدی سهام استقلال در دو هفته گذشته مدام به گوش رسیده، در پاسخ امروز اداره ناشران که سلامت معاملات را کنترل می‌کنند، برای اولین بار درباره خرید احتمالی اظهار نظر کرده است.

در نامه ای که به امضا رسیده، چنین نگاشته شده که درباره خرید سهام دو باشگاه استقلال پرسپولیس، مذاکرات با بانک‌های مختلف کشور انجام گرفته و بانک تجارت هنوز به جمع بندی خاصی برای خرید سهام استقلال نرسیده و در صورت اتخاذ تصمیم در این زمینه، سهامداران خود را مطلع خواهد کرد.

باشگاه های استقلال و پرسپولیس تا اوایل اردیبهشت فرصت دارند که موضوع مربوط به مالکیت مشترک خود را حل کرده و مدارک آن را در سامانه کنفدراسیون فوتبال آسیا بارگذاری کنند تا بتوانند با دریافت مجوز حرفه ای، در فصل بعد لیگ نخبگان و یا سطح دوم لیگ قهرمانان شرکت کنند.

257 251

منبع: khabaronline-1890757

ارسال نظر