فتح‌الله‌زاده و بازگشت دوباره به استقلال؟

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: من نگفتم دیگر به استقلال برنمی‌گردم، بلکه گفتم فضای استقلال و پرسپولیس را به جایی رسانده‌اند که با این شرایط هیچ کس نمی‌تواند کاری انجام دهد.

فتح‌الله‌زاده و بازگشت دوباره به استقلال؟

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ علی فتح‌الله‌زاده در خصوص وضعیت استقلال در ادامه لیگ برتر اظهار داشت: هم به خطیر و هم به نکونام گفته‌ام که درگیری‌ها باعث می‌شود از قهرمانی فاصله بگیرند. به هر حال چند سال طول می‌کشد تا یک تیم بتواند افرادی دور خودش جمع کند تا بوی قهرمانی بدهد، همیشه به این سادگی نیست که ما بتوانیم همه ابزار را خوب دور هم بچینیم. چند سال به چند سال یک تیم خوب به وجود می‌آید. امسال استقلال تیم خوب و بازیکنان خوبی دارد و حیف است که بخواهیم بخاطر یک سری اتفاقات جام را از دست بدهیم. وقتی تیم قهرمان شود هم برای خطیر و هم برای نکونام یک رزومه درست می‌شود و هواداران هم خوشحال می‌شوند. به هر حال باید هر دو طرف اخلاق را رعایت کنند.

*خطیر و نکونام بدانند این کارها عاقبت ندارد

وی افزود: سال گذشته من هم خیلی اذیت شدم، مجموعا ۶ ماه در استقلال بودم که ساپینتو مصاحبه می‌کرد که ۸ ماه است حقوق نگرفته‌ام و می‌گفتیم چطور ممکن است؟! من ۶ ماه است در استقلالم و ۸ ماه است حقوق شما را نداده‌ام؟ با این حال تحمل می‌کردم و هیچ چیزی نمی‌گفتم. در آخر هم دیدم شرایط طوری است که اگر بخواهم او را کنار بگذارم نمی‌شود، چون هواداران دوست داشتند که ساپینتو حضور داشته باشد و اگر این کار را می‌کردم می‌گفتند حاج آقا قهرمانی را از ما گرفت، بنابراین خودم رفتم! الان هم نمی‌خواهم بگویم خطیر یا نکونام کنار بروند بلکه حرف من این است که این کارها عاقبت ندارد. ۹ بازی مانده با هم تعامل کنند و به هم کمک کنند تا استقلال نتیجه بگیرد. اگر آن زمان ساپینتو تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نمی‌گرفت و واقعا می‌ایستاد و کمک می‌کرد حتما می‌توانستیم از دو جام یکی را بگیریم ولی نکرد و آخرش من مجبور شدم بروم و قهرمانی از دست رفت و همگی ضرر کردیم.


*نگفتم دیگر به استقلال برنمی‌گردم

مدیرعامل سابق استقلال در رابطه با اینکه گفته بود دیگر به استقلال برنمی‌گردم، تصریح کرد: متاسفانه فضای مجازی طوری شده که هر کس به دلخواه خودش صحبت‌ها را می‌چرخاند و یک چیزی می‌نویسد و عده‌ای هم می‌آیند و از آن فضا سو استفاده می‌کنند! من نگفتم دیگر به استقلال برنمی‌گردم، بلکه گفتم فضای استقلال و پرسپولیس را به جایی رسانده‌اند که با این شرایط هیچ کس نمی‌تواند کاری انجام دهد و من هم با این شرایط برنمی گردم! قبلا استقلال و پرسپولیس ۳۰۰،۴۰۰ میلیارد هزینه داشتند و می‌شد این مبلغ را تامین کرد اما الان هزینه‌ها به ۷۰۰،۸۰۰ میلیارد رسیده و درآمد هم نهایتا سالی ۳۰۰ میلیارد است و ما سالی ۵۰۰ میلیارد کم داریم. یک مدیر در ۲،۳ سال نمی‌تواند در باشگاه کار خاصی انجام دهد برای مدیریت درست در این دو باشگاه حداقل ۵ سال زمان نیاز دارید.

*می‌خواستند ما را خراب و استقلال را حذف کنند

فتح‌الله‌زاده درخصوص شایعات حذف استقلال از آسیا ادامه داد: چرا باید استقلال حذف شود؟ آن زمان هم این یک توطئه بود! متاسفانه می‌خواستند ما را خراب کنند و استقلال را حذف کنند. مگر نگفتند بحث مالکیت را حل کرده‌اند آیا حل شد؟اگر بخاطر بدهی استراماچونی ما را حذف کردند چرا پرسپولیس بخاطر بدهی برانکو و رادوشوویچ حذف نشد؟

*هیچ نمره‌ای به خودم نمی‌دهم، چون اصلا نتوانستم کار کنم!

وی در پاسخ به این سوال که چه نمره‌ای به عملکرد خود در آخرین حضورش در استقلال می‌دهد، گفت: هیچ نمره‌ای نمی‌دهم، چون اصلا نتوانستم کار کنم! به عملکردم در این چند ماهی که به من دروغ گفتند و با من بداخلاقی کردند نمره نمی‌دهم. به من گفتند بیا ۳۰۰ میلیارد پول در حساب استقلال است و مشکلی وجود ندارد. من فکر کردم با این مبلغ تیم را تا نیم فصل اداره می‌کنم، چون تا نیم فصل هم نمی‌توانستم اسپانسر بگیرم چرا که مدیر قبلی اسپانسرینگ را واگذار کرده بود و اگر من اسپانسر می‌گرفتم بلایی که سر پرسپولیس آمده سر ما می‌آمد. ۱۵۰ میلیاردی که پرسپولیس جریمه شده بابت همین داستان است. آمدم و دیدم نه تنها ۳۰۰ میلیارد در کار نیست بلکه ۱۵۰ میلیارد هم از بانک شهر وام گرفته‌اند که باید ماهی ۱۰ میلیارد بابت آن پرداخت کنم! در این فضا واقعا یک مدیر چکار می‌تواند بکند؟

*به من پول ندادند اما به کریمی دادند

مدیرعامل پیشین استقلال در رابطه با عملکرد مدیران بعدی تصریح کرد: ۲۰۰ میلیارد پول کنار گذاشته بودند که برای پرسپولیس را چند ماه قبل‌تر داده بودند اما برای استقلال را نمی‌دادند! برای ما را زمانی دادند که ما از آسیا حذف شدیم! من رفتم و به آقای حجت کریمی دادند.

*قربانزاده تهمتی به من زد که قابل جبران نیست

فتح‌الله‌زاده با اشاره به حضورش در یک برنامه تلویزیونی، از آن به عنوان تلخ‌ترین خاطره‌اش یاد کرد و گفت: حضورم در برنامه‌ای که در آن آقای قربانزاده به ناحق علیه من صحبت کردند و نسبت به بنده بی اخلاقی کردند تلخ‌ترین خاطره‌ی من از سال گذشته بود. ایشان کاری کردند که با دین، انسانیت، شرافت و با هیچ چیز جور در نمی‌آمد و به من تهمتی زدند که قابل جبران نیست. امیدوارم بتوانند در آن دنیا پاسخ بدهند. سازمان خصوصی سازی از ما شکایت کرده و من هم منتظرم در یک فرصت مناسب شکایت کنم. من کمپ مرحوم حجازی را برای استقلال درست کردم و آن را از یک سازمان دیگر گرفتم. الان قیمت این کمپ ۲ هزار میلیارد است. با آبروی کسی که این مبلغ برای باشگاه ارزش افزوده می‌آورد بخاطر ۵ میلیارد دروغین بازی می‌کنند؟ این انصاف است؟

*من نبودم کسی نمی‌توانست کمپ حجازی را به دارایی استقلال اضافه کند

وی به این سوال که "اگر شما نبودید و شخص دیگری مدیر استقلال بود نمی‌توانست این کمپ را به دارایی استقلال اضافه کند" پاسخ داد: قطعا خیر. چه کسی می‌دانست باید از کجا زمین را بگیرد؟ چرا هیچ کدام از تیم‌های دیگر این کار را نکردند؟ اگر می‌شد که آنها هم این کار را می‌کردند و من برای این کمپ سال‌ها تلاش کردم. من شاید ۲ هزار ساعت برای گرفتن این زمین وقت گذاشته‌ام. چقدر مصاحبه کردند که این زمین برای استقلال نیست و فتح‌الله زاده دروغ می‌گوید! ۹۰ درصد هزینه‌ ساخت آن جا را از دوستانم و جاهای مختلف تامین کردم. آن زمان آقای طلوعی شهردار منطقه بودند و کمک بسیاری به ما کردند. شک نکنید اگر من نبودم چنین اتفاقی نمی‌افتاد. من به مسائل آگاه بودم، از فضا استفاده کردم و در شرایط خاصی این زمین را گرفتم و به اموال باشگاه اضافه کردم بعدها هم سندش را گرفتیم.


*پول سانتاکلارا چند ماه دست یک صرافی بود

مدیرعامل اسبق استقلال در خصوص حواشی مربوط به بدهی استقلال به سانتاکلارا که از دلایل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی آبی پوشان است، اظهار داشت: وقتی به استقلال آمدم پول سانتاکلارا چندین ماه بود که دست یک صرافی بود! مدیران قبلی داده بودند و قرار بود این پول به سانتاکلارا پرداخت شود. ۳،۴ روز مانده به پایان مهلت پرداخت، آقای اجلال نصیری به من گفتند صرافی نمی‌تواند این پول را واریز کند! تمام اسنادش هم موجود است که بتوانم ثابت کنم که چندین بار ما پیگیری کردیم که می‌گفتند کار در حال انجام است. یک هفته مانده به موعد پرداخت، گفتند روزانه ۱۰ هزار تا ۱۰ هزار تا در حال پرداخت هستیم، اما به یکباره ۳ روز مانده به پایان آقای نصیری گفتند صرافی نمی‌تواند این مبلغ را پرداخت کند و ممکن است پول بلوکه شود.

*فیفا من را تبرئه کرد!

فتح‌الله‌زاده ادامه داد: پول را به ما پس دادند و بلافاصله از طریق یکی از دوستانم که ریسک کرد و پذیرفت این کار را انجام دهد اقدامات لازم را انجام دادم. ما ۲۳۰ هزار دلار را رد کردیم، ۹۰ هزار دلار به حساب آنها رفت و ۱۴۰ هزار دلار آن به دلیل تحریم بلوکه شد اسناد آن هم هست. بعد آن صرافی این مبلغ را بدون اینکه از بلوکه خارج شده باشد با هزینه خودش به باشگاه برگرداند. بخش جالب داستان اینجاست که فیفا بخاطر پرداختی که داشتیم ما را تبرئه کرد و به سانتاکلارا گفت استقلال فقط باید ۱۴۰ هزار دلار را به شما بدهد، چون اراده به پرداخت داشته‌اند کمااینکه ۹۰ هزار دلار آن به حساب شما آمده و برداشت کرده اید. من رای فیفا را به نفع استقلال گرفتم.

*به خاطر فیش جعلی که به سانتاکلارا دادند محکوم شدیم

وی در پایان تصریح کرد: وقتی از استقلال رفتم اتفاقات دیگری افتاد. متاسفانه دوستان قبلا یک فیش جعلی به سانتاکلارا فرستاده بودند که آنها از آن فیش قبلی استفاده کرده و به فیفا می‌گویند که اینها سر ما کلاه گذاشته بودند و به ما فیش جعلی فرستاده بودند! دیگر من در دفاعیه نبودم اگر بودم قطعا پیروز می‌شدیم! سانتاکلارا به فیشی که قبل از ما و در زمان مدیریت آقای آجورلو برای آنها فرستاده بودند استناد می‌کند در حالی که مسئولان استقلال باید می‌رفتند و در CAS می‌گفتند فیش جعلی هم ارسال شده بعد از آن مدیر بعدی پرداختی داشته و شما قبول کرده‌اید که آن فیش را کنار بگذارید و به آن توجه نکنید! متاسفانه به نظر من دفاع خوبی نشد و ما بخاطر آن فیش جعلی محکوم شدیم. الان هم ۷،۸ ماه از این موضوع گذشته باید ۳۰۰ هزار دلار باقیمانده را پرداخت می‌کردند این که چرا نشده را اطلاع ندارم باید مدیران بعدی توضیح بدهند.

257 251

منبع: khabaronline-1891470

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار