تماس بایرن با زیدان برای جانشینی توخل

مارکا امروز گزارش داد که مسئولان بایرن در نهایت روی زین‌الدین زیدان برای جانشینی توماس توخل به جمع‌بندی رسیده‌اند و تماس‌ها با ایجنت او شروع شده است.

تماس بایرن با زیدان برای جانشینی توخل

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ زین‌الدین زیدان در ژوئن 2021 رئال مادرید و نیمکت این تیم را ترک کرد. از آن زمان تاکنون تیم‌های مختلفی مانند یوونتوس و پی اس جی به سراغ او رفته‌اند و حتی شایعه حضور احتمالی او روی نیمکت تیم ملی فرانسه نیز شنیده می‌شد. در این سال‌ها رئال مادرید هرگز پیشنهادی نداده و زیدان خود نیز در برابر بازگشت به مربیگری مقاومت کرده است.

با این حال، در روزهای اخیر بایرن با ایجنت او تماس گرفته است تا علاقه این باشگاه آلمانی به جذب او را اعلام کند.

اخراج توخل و حالا گزینه زیدان

به گزارش ورزش سه، بایرن آنچه را که به نظر می‌رسید یک سلطه بی‌پایان در بوندسلیگاست، از دست رفته می‌بیند. آمدن توخل در مارس 2023 به تیم باواریایی کمک کرد تا فصل گذشته در آخرین روز پس از تساوی بروسیا دورتموند برابر ماینتس، قهرمان آلمان شود، اما امسال همه چیز متفاوت بوده و سلطه بایرلورکوزن با ژابی آلونسو، همه معادلات فوتبال آلمان را بر هم زده است. پیامد این ناکامی، خداحافظی با توخل بود و اگرچه او تا پایان فصل ادامه می‌دهد، اما توخل از اول ژوئن دیگر مربی بایرن نخواهد بود.

در روزهای اخیر، سران باشگاه آلمانی با اطرافیان زین‌الدین زیدان تماس گرفته‌اند تا از تمایل او برای بازگشت به نیمکت سه سال پس از پایان رابطه‌اش با رئال مادرید مطلع شوند.

نام ناگلزمن، هانسی فلیک و مورینیو پیش از این بارها به‌عنوان گزینه احتمالی بایرن مطرح شده بود، اما آخرین حرکت از مونیخ به مربی‌ای اشاره دارد که سه قهرمانی متوالی لیگ قهرمانان را با رئال برده است.

بایرن همچنان سردرگم

جای تعجب است که بایرن، تیمی که معمولاً زودتر از موعد برنامه‌ریزی می‌کند (در ژانویه ورود مربیان قبلی مانند گواردیولا را اعلام کرد)، همچنان فعالانه به دنبال مربی‌ای ایده‌آل است. هنگامی که بوندسلیگا دست نیافتنی شده، این واقعیت که لیگ قهرمانان هنوز هم امکان پذیر است، حداقل تا 17 آوریل، توانسته به عنوان یک ترمز عمل کند، اما تماس‌ها با زیدان آغاز شده است.

زیدان هفته‌ها پیش در یک بازی دوستانه با پیشکسوتان یوونتوس شرکت کرد و درباره آینده خود صحبت کرد : «روزی در ایتالیا مربیگری کنم؟ چرا که نه؟ هر اتفاقی ممکن است بیفتد، اما در حال حاضر من کار دیگری انجام می‌دهم. مطمئن هستم که به نیمکت بازخواهم گشت، دوست دارم دوباره مربیگری کنم.»

زیدان همچنان از همه اتفاقات در دنیای فوتبال آگاه است، او همواره در کنار فرزندانش که برای ایبار، کاستیا و جوانان بتیس بازی می‌کنند حضور دارد و در باشگاه رودز آویرون نیز سهام‌دار است. زیدان همچنان یکی از نمادهای آدیداس است و کمپ‌های ورزشی را در فرانسه با زمین‌های پادل راه‌اندازی کرده است. اکنون باید دید پیشنهاد بایرن برای او جذاب و وسوسه کننده است یا همچنان دور از نیمکت خواهد بود.

منبع: مارکا

258 258

منبع: khabaronline-1895161

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار