مالکان جدید استقلال و پرسپولیس مشخص شدند

باشگاه پرسپولیس به کنسرسیومی از چهار بانک و استقلال نیز به هلدینگ خلیج فارس واگذار خواهند شد.

مالکان جدید استقلال و پرسپولیس مشخص شدند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ به نظر می‌رسد که بالاخره رویای واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی و خروج از زیر سایه مالکیت مشترک وزارت ورزش و جوانان به روزهای پایانی خود نزدیک شده است. در روزی که نامه رسمی عرضه 85 درصد از سهام دو تیم در فرابورس منتشر شد، حالا خبرهای جذاب و تکمیلی دیگری نیز به گوش می‌رسد.

به گزارش ورزش سه، همان‌طور که پیش از این و در نخستین گام‌های برداشته شده برای واگذاری دو تیم عنوان گردید، از هولدینگ خلیج فارس به عنوان متقاضی خرید سهام استقلال و سازمان تأمین اجتماعی در قامت مدعی اصلی واگذاری سهام پرسپولیس یاد شد، ولی بنا بر برخی دلایل و مشکلات، این اتفاق رخ نداد.

سپس پای بانک‌های ملت و تجارت به میان آمد که این موضوع واکنش‌هایی را نیز در فضای مجازی به همراه داشت و هواداران استقلال با راه‌اندازی هشتگ‌های اعتراضی، خواهان واگذاری سهام باشگاهشان به همان هولدینگ خلیج فارس بودند که به نظر می‌رسد گام‌های مثبت و خوبی نیز در این زمینه برداشته شده است.

طبق اخبار به دست آمده، پس از برگزاری جلسات متعدد تکلیف واگذاری سهام دو باشگاه مشخص گردیده که طی آن، پرسپولیس به کنسرسیومی متشکل از چهار بانک و آبی پوشان نیز به هلدینگ نفتی خلیج فارس واگذار می‌شود.

بدین ترتیب که قرار است 40 درصد از سهام پرسپولیس به بانک شهر برسد و این بانک با دو صندلی مدیریتی، بیشترین سهم در سهام و هیات مدیره پرسپولیس را خواهد داشت.

ضمن اینکه سه سهم پانزده درصدی (در مجموع 45 درصد) میان بانک‌های ملت صادرات و تجارت تقسیم شود و هر کدام یک صندلی در هیئت مدیره پرسپولیس خواهند داشت.

استقلال نیز به هلدینگ خلیج فارس واگذار خواهد شد که این هلدینگ باید 2 هزار میلیارد تومان به دولت بپردازد.

همچنین از این بانک‌ها و هلدینگ ضمانت‌نامه برای شرکت در مناقصه دریافت شد تا رسما واگذاری انجام شود.

258 258

منبع: khabaronline-1896084

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار