مورایس: ناکامی هم بخشی از تئاتر فوتبالی است

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در مورد ناکامی‌های این تیم در فصل جاری اظهارنظر جالب توجهی داشت.

مورایس: ناکامی هم بخشی از تئاتر فوتبالی است

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از بازی سپاهان مقابل ذوب‌آهن در دیداری معوقه از هفته هفدهم لیگ برتر، اظهار داشت: جوی که در این نشست است مرا یاد بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا انداخت. همیشه جذاب است که این اتاق پُر از خبرنگاران فوتبالی باشد. همیشه آرزو دارم پسر جوانی که اینجا نشسته است بتواند خبرنگار خوبی برای فوتبال باشد.

وی افزود: در مورد بازی فردا باید بگویم یک دربی، یک بازی خیلی خوب و یک بازی مهم برای شهر و منطقه اصفهان است. یک بازی باکیفیت میان دو تیم همشهری و امیدوارم بازی خوبی برای تماشاگران باشد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره تقویت کادر فنی طلایی‌پوشان و بازگشت دوباره تکسیرا که با نظر وی از جمع این تیم خارج شده بود، گفت: این سؤال در مورد مسابقه نیست، ولی برای جوابگویی به آن مشکلی نیست. تکسیرا اول فصل این موقعیت را داشت که در امارات کار کند و فرصت خوبی برای او بود. تکسیرا عضو خیلی مهمی در کادر فنی ما بود.

مورایس ادامه داد: تکسیرا هم دانش خوبی دارد و هم آگاهی خوبی نسبت به لیگ ایران و بازیکنان ایرانی از قبل داشت.

وی راجع به همکاری با جلال امیدیان نیز خاطر نشان کرد: دومین نفر یک مربی ایرانی است و درخواست باشگاه بود که از ابتدای فصل هم وجود داشت. من فکر کردم موقعیت خوبی باشد که اگر فرد مناسبی پیدا کنیم، او را به تیم بیاوریم. به علاوه اینکه یک مربی فیزیولوژیست ایرانی دیگر در کادر ماست. به‌صورت رسمی هنوز دو مربی تازه وارد به بازیکنان معرفی نشدند، اما من آنها را دیدم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد جلال امیدیان عضو جدید کادر فنی این تیم نیز تصریح کرد: یک انسان باشخصیت و خوب که باشگاه هم بررسی کرده بود. خیلی خوشحالم که چنین کسی به تیم ما اضافه شد.

مورایس پیش‌بینی‌اش از دربی اصفهان را اینطور بیان کرد: درباره پیروزی در بازی فردا نمی‌توانم صحبت کنم. من فرزند خدا هستم و هنوز به قدرتی نرسیدم که نتیجه بازی فردا را بدانم، ولی می‌دانم فردا شاهد یک بازی رقابتی خواهیم بود. تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد و با کمک هواداران‌مان با تمام قدرت به سراغ این بازی خواهیم رفت.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا تجربه‌ای که بعد از قهرمانی در کره جنوبی و انتخاب دستیار اهل کره جنوبی‌اش داشت، باعث شد اینقدر دیر اجازه همکاری با دستیار ایرانی را صادر کند، اظهار داشت: تفکرات من همیشه اینطور است که نیاز به زمان دارم تا بتوانم افرادی را که مدنظرم هستند، بشناسم. با آرامش مثل کسی که فوتبال را می‌داند، بدانم چه کسی را به کادر فنی‌ام اضافه کنم. دانستن کیفیت و دانش شخص به‌عنوان کمک مربی خیلی مهم بود.

این مربی پرتغالی ادامه داد: به خصوص کسی که حالا به‌عنوان دستیار ایرانی انتخاب شده در چند شهر اصفهان، اراک و سیرجان مربی بوده است و خیلی خوش‌آمد به او می‌گویم. کسی که به‌عنوان کمک مربی با خیلی از بازیکنان ما در تیم‌هایی که بودند، همکاری کرده است. او بازیکن سابق باشگاه بوده و حتی در همین باشگاه هم کمک مربیگری کرده است. فکر می‌کنم چنین شخصی به کار ما می‌آید.

مورایس در مورد اینکه چه اتفاقات و هجمه‌ای رخ داده که نسبت به سال قبل تیمش نتایج بدتری گرفته است، گفت: شاید به خاطر اینکه امسال موهایم بلند است! من زیاد نگران این قضیه نیستم، چون به زندگی طور دیگری نگاه می‌کنم و انتقاد در زندگی فوتبالی وجود دارد. شاید باخت‌های بیشتر، مساوی بیشتر و بعضی نتایجی که پیش می‌آید گروهی از هواداران نسبت به آن راضی نباشند. شاید بعضی افراد در یکسری باشگاه‌ها باشند که با انتقال‌شان مرکز توجه باشند.

وی همچنین یادآور شد: خیلی سال است که در فوتبال هستم و در خیلی از باشگاه‌ها بودم. حتی به خاطر این قضایا مدیرعامل، مدیر ورزشی و ... عوض شدند و شایعات خیلی زیادی بود، ولی اگر نام این موضوع را تئاتر فوتبالی بگذاریم شاید این قسمتی از یک تئاتر باشد. چیزی است که دیگر هست و باید رو به جلو حرکت کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان راجع به اینکه تیمش با انتقاد بابت از دست دادن موقعیت‌های زیاد گلزنی مواجه است، تأکید کرد: بعضی وقت‌ها بابت دفاع نکردمان مورد انتقاد قرار می‌گیریم، بعضی وقت‌ها بابت عدم گلزنی‌مان مورد انتقاد قرار می‌گیریم و ...، الان هم یک سؤال متفاوت ایجاد شده است، ولی می‌دانید می‌شود گفت بعضی وقت‌ها، بازیکنان آرامشی که باید را نتوانستند نشان بدهند. آنها نتوانستند این موقعیت را به گل تبدیل کنند. شاید به خودخواهی آن بازیکن برمی‌گردد که در آن لحظه شوت بزند، نزند یا انتخاب دیگری داشته باشد.

وی در ادامه افزود: بعضی وقت‌ها برخی موقعیت‌های‌مان تبدیل به گل شده است، ولی در همان بازی خیلی موقعیت هم از دست دادیم و به گل تبدیل نکردیم. ببینیم فردا چه اتفاقی می‌افتد. باید قبول کنیم یک فشار بیشتری روی بازیکنان گذاشتیم ببینیم چه اتفاقی در بازی فردا می‌افتد.

مورایس در پایان گفت: تمامی بازیکنان تمام تلاش خودشان را انجام می‌دهند که از پس مشکلات بربیاند. درک می‌کنم که یکسری هوادار ناراحت داریم. امیدوارم بتوانیم شرایط را بهتر کنیم و در کنار همدیگر بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم. نه انتقادی می‌کنم و نه کسی را مقصر می‌دانم. امیدواریم با نتیجه خوب از پس این مشکلات بربیاییم.

258 258

منبع: khabaronline-1896093

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار