میانگین قیمت مسکن تهران از ۵۰ میلیون تومان را پشت سر گذاشت

بازار نوشت : بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در آذرماه تورم نقطه‌ به نقطه مسکن در شهر تهران به ۵۲.۱ درصد رسیده و متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در پایتخت نیز از ۵۰ میلیون تومان فراتر رفته است.

 میانگین قیمت مسکن تهران از ۵۰ میلیون تومان را پشت سر گذاشت

مرکز آمار ایران گزارش شاخص و متوسط قیمت آپارتمان‌های مسکونی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران در آذر ماه امسال را منتشر کرده که بر این اساس شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۱۷۴.۳ رسیده است.

در این ماه نرخ تورم سالانه آذر ماه آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۳۷.۱ درصد رسیده است که نسبت به تورم سالانه ۳۵ درصد درصدی در آبان، بالغ بر ۲.۱ درصد افزایش داشته است. در این ماه تورم نقطه‌به‌نقطه نیز با ۲.۱ درصد افزایش نسبت به تورم نقطه‌ای در آبان ماه، به عدد ۵۲.۱ درصد رسیده است. معنای این عدد این است که قیمت آپارتمان در تهران در آذرماه امسال نسبت به آذر سال گذشته ۵۲.۱ درصد افزایش یافته است. اما تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران با ۰.۹ درصد کاهش نسبت به آبان، به ۴.۱ درصد رسیده است.

در آذر ماه همچنین متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در مناطق ۲۲گانه شهر تهران به ترتیب به ۵۰ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۶۰۰ تومان و ۴۸ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است. در این ماه منطقه یک با متوسط وزنی قیمت ۱۰۷ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۲۵ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۲۰۰ تومان کمترین قیمت را در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌اند.


۴۶۲۲۰

منبع: khabaronline-1714725

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار