آپارتمان‌های ۸۰ میلیارد تومانی در مناطق پرطرفدار تهران!

تجارت نیوز نوشت:مناطق ۵، ۱۰ و ۲ مشابه با ماه‌های پیش در گزارش آذرماه بانک مرکزی پرطرفدارترین مناطق تهران بوده‌اند. اما ارزانترین و گرانترین آگهی‌های فروش آپارتمان در این مناطق چه مبالغی هستند؟

آپارتمان‌های ۸۰ میلیارد تومانی در مناطق پرطرفدار تهران!

بر اساس گزارش بانک مرکزی که هر ماه از تحولات بازار مسکن تهران منتشر می‌شود مناطق ۵، ۱۰ و ۲ به ترتیب جزو پرطرفداترین مناطق در این کلانشهر هستند.

طبق گزارش آذرماه نیز منطقه پنج با حدود هزار و ۵۰۰ معامله پرطرفدارترین منطقه بوده، اما قیمت‌ آپارتمان در این مناطق در چه محدوده‌ای است؟

بررسی قیمت آپارتمان در منطقه ۵

اصلی‌ترین محله‌ها در منطقه پنج، صادقیه، پونک، جنت‌آباد و اکباتان هستند. آگهی‌های ثبت‌شده برای منطقه نشان می‌دهد ارزان‌ترین آپارتمان‌ها حدود دو میلیارد تومان قیمت دارد.

ارزان‌ترین آگهی ۴۵ متری و به قیمت یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است. گرانترین آگهی هم ۲۰ میلیارد تومان و متراژ آن ۲۱۰ متر است. اما به طور کلی اغلب آگهی‌ها قیمتی بین سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون و هشت میلیارد تومان دارند.

بررسی قیمت آپارتمان در منطقه ۱۰

شناخته شده‌ترین محله‌ها در منطقه ۱۰ سلسبیل، آذربایجان و زنجان هستند. ارزانترین آگهی‌ در این بخش یک میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان با ۳۶ متر و گرانترین آن متعلق به یک آپارتمان پنج میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومانی است. اغلب آگهی‌ها هم قیمتی بین دو تا سه میلیارد تومان دارد.

بررسی قیمت آپارتمان در منطقه ۲

سعادت‌آباد، مرزداران و شهرک غرب اصلی‌ترین محله‌ها در منطقه دو هستند. پایین‌ترین قیمت برای آگهی این منطقه در سعادت‌آباد واقع شده، ۳۲ متر دارد و قیمت آن دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ثبت شده است.

گرانترین آگهی آن هم ۸۰ میلیارد تومان و متراژ آن بالاست؛ ۸۲۵ متر! قیمت در اغلب آگهی‌های این منطقه بین هشت تا ۱۷ میلیارد تومان ثبت شده است.

مسکن 1

قیمت آپارتمان در مناطق پرطرفدار تهران

آمار افزایش معاملات در آذرماه

تعداد معاملات در منطقه پنج، آبان‌ماه سال جاری هزار و ۱۳۷ عدد بوده و در آذرماه به هزار و ۵۳۲ عدد رسیده است. در منطقه ۱۰ نیز تعداد معاملات ۷۴۰ عدد بوده و تا ۹۵۸ عدد رشد داشته است؛ این افزایش در منطقه دو ۷۱۸ عدد بوده و به عدد ۹۴۳ رسیده است. بنابراین در منطقه پنج ۳۴/۷ درصد، در منطقه ۱۰، معادل ۲۹/۵ درصد و در منطقه دو ۳۱/۳ درصد افزایش تعداد معاملات دیده می‌شود.

به طور کلی تعداد معاملات در گزارش آبان‌ماه صعودی بوده، اما در بعضی مناطق مطابق با این آمار افزایشی وجود نداشته است.

  • متقاضیان مسکن ملی پرند چشم به گوشی دوخته‌اند!

۳۵۲۱۷

منبع: khabaronline-1716195

ارسال نظر