چشم اصفهان به زاینده رود روشن شد| امید کشاورزان به کشت پاییزه مناسب

بالاخره پس از چند هفته امیدبخشی در زمینه بازگشایی زاینده رود برای کشت پاییزه کشاورزان، ظهر امروز چشم نصف جهان به زاینده رود روشن شد، گرچه هنوز زنده رود اصفهان هنوز به شکل کامل مسیر پلهای تاریخی را نپیموده است.

چشم اصفهان به زاینده رود روشن شد| امید کشاورزان به کشت پاییزه مناسب

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، بالاخره پس از چند هفته امیدبخشی در زمینه بازگشایی زاینده رود برای کشت پاییزه کشاورزان، ظهر امروز چشم نصف جهان به دیدار زاینده رود روشن شد، گرچه هنوز به شکل کامل مسیر پلهای تاریخی را نپیموده است.

خروجی سد زاینده رود با هدف کشت پاییزه غرب و شرق اصفهان از عصر روز شنبه بیستم آبان ماه افزایش یافته است.

به گفته حسین وحیدا رئیس هیأت مدیره اتاق اصناف کشاورزی استان اصفهان آب زاینده رود برای کشت غله کشاورزان شرق و غرب اصفهان جاری می‌شود و مبنای توزیع و تقسیم آب در سال زراعی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ کمیته حقابه ها خواهد بود.

امید به کشت پاییزه مناسب کشاورزان

به گفته فیروزنیا مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی اصفها این امیدواری وجود دارد که امسال با پیش بینی های انجام شده و باز شدن به موقع زاینده رود شاهد کشت پاییزه مناسب باشیم و مشکلات سال های قبل تکرار نشود.

وی در این زمینه افزوده است: اصفهان با شرایط کم آبی روبرو است و به همین خاطر جهاد کشاورزی از سال ها پیش به سمت تغییر الگوی کشت و فرهنگسازی در این رابطه گام برداشته است.

گفتنی است اصفهان با وجود خشکسالی های اخیر همچنان سهم زیادی از تولید محصولات کشاورزی و دامی با کیفیت کشور را دارد و به گفته مسئولان برای ادامه این روند نیازمند چاره اندیشی و رفع مشکلات آبی در کنار تغییراتی در مزینه الگوی کشت هستیم.

۴۶

منبع: khabaronline-1836461

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار