قیمت طلا ریخت/ خریداران محتاط شدند

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۷۸ دلار و ۶۹ سنت رسید.

قیمت طلا ریخت/ خریداران محتاط شدند

به گزارش رویترز، قیمت طلا در روز چهارشنبه در محدوده کوچکی در نوسان است. سرمایه‌گذاران در آستانه اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره و دورنمای سیاست پولی این بانک، محتاطانه عمل می‌کنند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۷۸ دلار و ۶۹ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۳ درصدی به ۱۹۹۳ دلار و ۸۰ سنت رسیده است.

کمیته سیاست‌گذاری فدرال رزرو بیانیه خود در مورد سیاست‌های پولی و نرخ بهره را امروز منتشر خواهد کرد و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو پس از آن سخنرانی خواهد داشت.

تاجران تا حد زیادی انتظار دارند فدرال رزرو نرخ بهره را بین ۵.۲۵ تا ۵.۵۰ درصد ثابت نگه دارد و ۷۵ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره از ماه مه سال آینده میلادی کاهش یابد.

سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات پاول هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد دورنمای سیاست پولی فدرال رزرو ارائه دهد. این در حالیست که انتظار دارند نرخ بهره در نیمه اول ۲۰۲۴ روند نزولی خود را آغاز کند.

کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در ماه نوامبر به بالا رفتن قیمت طلا کمک کرد.

دفتر آمار وزارت کار آمریکا در روز سه‌شنبه اعلام کرد شاخص قیمت مصرف‌کننده در این کشور که در ماه اکتبر بدون تغییر مانده بود، ۰.۱ درصد در نوامبر افزایش یافته است. شاخص تورم در آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به ماه نوامبر ۳.۱ درصد بالا رفته است که می‌تواند احتمال کاهش نرخ بهره در سه ماهه اول سال آینده میلادی را کمرنگ‌تر کند.

پایین آمدن نرخ بهره به نفع فلزات غیر سوددهی مثل طلاست و تمایل برای خرید آنها را بالا می‌برد.

شرکت‌کنندگان بازار همچنین منتظر نتیجه اجلاس بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس هستند که قرار است در روز پنجشنبه برگزار شود.
صندوق طلای اس‌پی‌دی‌آر که بزرگ‌ترین صندوق قابل معامله در بورس با پشتوانه طلاست اعلام کرد دارایی‌های آن ۰.۳۳ درصد کاهش یافته و به ۸۷۵.۶۵ تن رسیده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۲۲ دلار و ۹۶ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۱ درصد کاهش ۹۳۲ دلار و ۷ سنت معامله می‌شود.

۲۲۳۲۲۵

منبع: khabaronline-1847946

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار