اختصاص ١٢ هزار هکتار از مزارع کرمانشاه به کشت «چغندرقند»  

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: حدود ١٢ هزار هکتار از مزارع استان کرمانشاه به کشت چغندر قند اختصاص دارد و این محصول عمدتا به صورت قراردادی کشت می‌شود. 

اختصاص ١٢ هزار هکتار از مزارع کرمانشاه به کشت «چغندرقند»  

فرهاد شریفی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: حدود ۱۲ هزار هکتار مزرعه کاشت و تولید چغندر قند در استان کرمانشاه وجود دارد و بین ۶۰ الی ۷۰ تن عملکرد آن است.

وی افزود: در پاره‌ای از موارد عملکرد های بیش از ۱۰۰ و ۱۱۰ تن چغندر قند داریم و ٢ کارخانه قند در داخل استان و چند کارخانه قند خارج از استان با کشاورزانی که این محصول را کشت می‌کنند قرارداد دارند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: بذر و کود لازم به چغندرکاران در زمان مقرر داده می‌شود تا محصولشان را به خوبی کشت کنند.

وی گفت: چغندر قند جزء نخستین محصولاتی است در ایران که به صورت قراردادی کشت می‌شود یعنی کشاورزان ابتدا با کارخانه ها قرارداد می‌بندند و بعد تولید می‌کنند.

این مقام مسئول در خصوص مطالبات چغندرکاران اضافه کرد: با توجه به اینکه کشت این محصول به صورت قراردادی است همه موارد حساب شده است و مراجعه ای از سوی کشاورزان تولیدکننده این محصول مبنی بر مطالبات نداشته‌ایم.

منبع: khabaronline-1848738

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار