روایت اتحادیه مشاوران املاک از یک تخلف/رواج اجاره ساعتی خانه‌ها در سایت‌های اینترنتی 

ایلنا نوشت: نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه اجاره ساعتی و روزانه خانه ممنوع و انجام آن تخلف است، اظهار داشت: در مشاوران املاک این اجاره‌ها انجام نمی‌شود و اساسا غیرقانونی است و تعریفی برای اجاره ساعتی اصلا وجود ندارد. تنها خانه‌هایی برای اجاره روزانه مجاز هستند که زیر نظر قوانین هتل‌داری و بوم‌گردی و حائز شرایط استاندارد تعریف شده در آن صنف باشند. 

روایت اتحادیه مشاوران املاک از یک تخلف/رواج اجاره ساعتی خانه‌ها در سایت‌های اینترنتی 

داود بیگی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا نسبت به رایج شدن اجاره ساعتی خانه در سایت‌های معروف اینترنتی هشدار داد و گفت: این تخلف مشهود یک خطر جدی برای همسایگان این واحدهاست و تبعات جدی دارد.

وی با تاکید بر اینکه اجاره ساعتی و روزانه خانه ممنوع و انجام آن تخلف است، اظهار داشت: در مشاوران املاک این اجاره‌ها انجام نمی‌شود و اساسا غیرقانونی است و تعریفی برای اجاره ساعتی اصلا وجود ندارد اما درباره اجاره روزانه خانه، تنها خانه‌هایی برای اجاره روزانه مجاز هستند که زیر نظر قوانین هتل‌داری و بوم‌گردی و حائز شرایط استاندارد تعریف شده در آن صنف باشند.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: این اقدامی که به صورت علنی و گسترده در سایت‌ها و سکوهای اینترنتی به ویژه سایت معروف انجام می‌شود امنیت ملی را به خطر می‌اندازد و بارها نسبت به این تخلف خطرناک هشدار دادیم.

بیگی‌نژاد افزود: تصور این است که برخی از نهادهای نظارتی از این تخلف خطرناک آشکار در این سایت‌ که مراجعه مردم برای انواع داد و ستد در آن بسیار زیاد است، اطلاع ندارند. موضوع در خطرناک بودن این تخلف این است که همسایگان اطلاع ندارند به صورت مدام و مستمر چه افرادی در یک ساختمان به چه نیتی تردد دارند و همسایگان در خطر هستند.

وی با بیان اینکه درباره این تخلف باید به صورت جدی با این سایت متخلف که مرجع داد و ستد و معاملات مردمی است باید برخورد و نسبت به حذف این آگهی اقدام شود، اظهار داشت: اگر این گونه از اگهی‌های اجاره روزانه واحدهای مسکونی و ... نهادینه شود، مقابله و جمع کردن این بساط برای نهادهای متولی بسیار سخت خواهد بود.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه با شبکه‌ای مواجهیم که نسبت به اجاره دادن روزانه و ساعتی واحدها اقدام می‌کنند، گفت: این سایت‌ها اکوسیستم بازار مسکن را برهم زده‌اند اما علاوه بر آن، این اقدام و تخلف تهدید جدی برای ساکنان آن واحد محسوب می‌شود.

بیگی‌نژاد درباره اینکه این موارد ناهنجار کدام مناطق را بیشتر درگیر کرده است، ادامه داد: این آگهی‌های را در هر مناطق تهران و در هر بافتی می‌بینیم اما به دلیل تراکم زیاد جمعیت در برج‌ها این آگهی‌ها برای اجاره برج‌ها بیشتر است.

٢٢٣٢٢٣

منبع: khabaronline-1853621

ارسال نظر