دنا پلاس ۲۰ میلیون تومان گران شد / افت قیمت شاهین

تجارت نیوز نوشت: قیمت خودرو امروز، دوشنبه، ۱۸ دی ۱۴۰۲ روند یکسانی ندارد. بازار خودروهای داخلی غالباً با کاهش قیمت همراه است؛ اما خودروهای مونتاژی باز هم افزایشی گزارش می‌شوند.

دنا پلاس ۲۰ میلیون تومان گران شد / افت قیمت  شاهین

دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ همانند روز گذشته به صورت نوسانی گزارش می‌شود. رشد خودروهای داخلی بازار در اغلب موارد متوقف شده؛ اما محصولات مونتاژی بازار باز هم با افزایش قیمت همراه هستند.

روز گذشته نرخ دلار در نهایت به محدوده ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و تغییر چندانی نداشت؛ از سوی دیگر مهم‌ترین خبر تأثیرگذار روی بازار دیروز، یعنی خبر فروش خودرو با پنج درصد زیر قیمت بازار توسط ایران خودرو و سایپا فعلاً به صورت رسمی تأیید نشده است؛ اما در صورت تأیید می‌تواند عرضه و تقاضای بازار را با شوک روبه رو کند. با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت های قیمت گذاری خودرو، قیمت خودرو امروز نسبت به روزهای گذشته صعودی گزارش می‌شود.

قیمت خودروهای داخلی
از آغاز روند معاملات امروز قیمت اغلب خودروهای داخلی با کاهش همراه بوده و به نوعی رشد قیمت روز گذشته آن‌ها متوقف شده است.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشت؛ امروز تنها یک میلیون تومان ارزان‌تر شده و به نرخ ۳۷۷ میلیون تومان رسیده است.

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که از روز گذشته ۱۱ میلیون تومان افزایش قیمت داشت، امروز پنج میلیون تومان ارزان‌تر شده و با ۶۲۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دنا پلاس ۲۰ میلیون تومان گران شد / افت قیمت شاهین

سمند سورن پلاس دوگانه‌سوز یکی از معدود خودروهای با سوخت CNG بازار بوده که با کاهش هفت میلیون تومانی نسبت به روز گذشته به ۶۷۳ میلیون تومان رسیده است.

دنا پلاس اتوماتیک یکی از سدان‌های محبوب ایران خودرو محسوب می‌شود که طی افزایش قیمت‌های هفته گذشته از کانال ۹۰۰ میلیون تومان عبور کرد. این خودرو امروز ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت دارد و با ۹۲۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی
قیمت خودروهای مونتاژی بازار برخلاف داخلی‌ها، باز هم با افزایش همراه است.

ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای اسپرت لاکچری یکی از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بازار شمرده می‌شود که با وجود افزایشی بودن بازار در هفته‌های گذشته تغییری نداشت. این خودرو امروز ۱۰ میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ ۷۳۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

ام‌وی‌ام X۵۵ Pro IE اسپرت یکی دیگر از محصولات مدیران خودرو نیز با صعود ۳۰ میلیون تومانی نسبت به روز گذشته وارد کانال یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان شده است.

دنا پلاس ۲۰ میلیون تومان گران شد / افت قیمت شاهین

جک S۵ نیوفیس، کراس‌اوور محبوب کرمان موتور هم افزایش قیمت قابل توجهی طی این چند روز داشته است. این خودرو امروز نیز ۴۰ میلیون تومان گران‌تر و با یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

فونیکس تیگو ۷ پرو جزو کراس‌اوورهای نسبتاً جدید مونتاژی محسوب می‌شود که همانند دیگر محصولات ۳۵ میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
طبق پیش‌بینی کارشناسان، واردات خودرو نتوانست در زمان مقرر اجرایی شود و بسیاری از متقاضیان منتظر را دوباره به سوی بازار خودرو کشاند. از سوی دیگر، انتشار برخی همانند فروش خودرو با پنج درصد زیر قیمت حاشیه بازار توسط خودروساز نیز بر افزایش قیمت خودرو تأثیرگذار خواهد بود. در صورتی که دولت نتواند با واردات و تحویل گسترده خودروهای خارجی، اعتماد از دست رفته خریداران را بازگرداند، احتمال می‌رود که این افزایش قیمت‌ها ادامه‌دار باشند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

۲۲۰

منبع: khabaronline-1858297

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار