سیگنال تازه به بازار خودرو/ مجوز واردات خودروهای جدید صادر شد

تسنیم نوشت:دبیر شورایعالی مناطق آزاد از مصوبه دولت برای واردات خودروهای جدید به مناطق آزاد خبر داد و گفت: به ازای هر یک خودرویی که از منطقه آزاد به سرزمین اصلی وارد می‌شود، اجازه‌ی واردات یک خودرو به منطقه آزاد با سقف ۲۰ هزار دلار داده شده است.

سیگنال تازه به بازار خودرو/ مجوز واردات خودروهای جدید صادر شد

حجت‌الله عبدالملکی اظهار کرد: موضوع خودرو در مناطق آزاد به دو بخش واردات خودروهای پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی و واردات خودروهای نو به مناطق آزاد تقسیم بندی می‌شود.

وی یادآور شد: هیئت وزیران مصوبه مربوط به هر دو بخش را تصویب و ابلاغ کرده و اکنون امکان واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی با پرداخت عوارض قانونی فراهم شده و می‌توانند به پلاک ملی تبدیل شوند.

وی با بیان این‌که بحث دوم مربوط به واردات خودروهای نو به مناطق آزاد است، ادامه داد: مصوبه این موضوع حدود ۲ هفته قبل توسط هیئت وزیران ابلاغ شد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: بر این اساس خودروهای برقی و هیبریدی تا سقف ۴۰ هزار دلار می‌توانند به مناطق آزاد وارد شوند و خودروهای احتراقی به ازای هر یک خودرویی که از منطقه آزاد به سرزمین اصلی وارد می‌شود، اجازه‌ی واردات یک خودرو به منطقه آزاد با سقف ۲۰ هزار دلار بر اساس مصوبه هیئت وزیران داده شده است.

عبدالملکی اضافه کرد:‌ کارهای حقوقی واردات خودرو کامل شده و شرکت‌های واجد صلاحیت می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند.

واردات خودروهای کارکرده به کجا رسید؟

۲۱۷

منبع: khabaronline-1863473

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار