کشف فرار مالیاتی 35 پزشک در همدان

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان از شناسایی ۳۵ پزشک فراری از مالیات در همدان ظرف ده ماه گذشته خبر داد و گفت: مردم در تماس با ۱۵۲۶ دریافت هزینه به نام غیر پزشکان را گزارش کنند.

کشف فرار مالیاتی 35 پزشک در همدان


به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین از همدان، وجیه‌الله ذکوری، در نشست با اصحاب رسانه، گفت: در زمان رسیدگی معافیت مالیاتی برای پزشکان فراری هیچ مشوقی نیز برایشان وجود نخواهد داشت همچنین تمامی جرائم هم از آن‌ها مطالبه می شود.

وی با بیان اینکه ابزارهایی داریم که می‌تواند در محل دریافت‌های پزشکان را شناسایی و وصول کند، تاکید کرد: تمام پزشکانی که مطب دارند پیش ما پرونده مالیاتی دارند چرا که موظف به داشتن پایانه فروشگاهی هستند اما اینکه از این پایانه استفاده می‌شود یا نه موضوع دیگری است که در این خصوص مردم با اعلام گزارشات می‌توانند یاری‌رسان ما باشند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه 96 درصد از درآمد کل استان از بخش مالیات است، خاطرنشان کرد: در دهه ماهه امسال 2 هزار و 900 میلیارد تومان مالیات باید دریافت می‌گردید که تا کنون 2هزار و 846 میلیارد آن‌تومان وصول شده است.

ذکوری با بیان اینکه در استان همدان 27700 مودی مالیاتی اظهارنامه خود را ارائه داده که بیش از 78 درصد آن‌ها بدون رسیدگی مورد قبول واقع شده‌اند، گفت: سامانه سوت زنی درخصوص شناسایی فرارهای مالیاتی راه‌اندازی شده است.

وی در خصوص دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز عنوان کرد: سال گذشته حدود 2 هزار خودروی لوکس در همدان شناسایی شده بودند و امسال نیز 884 خودرو شناسایی که منجر به شناسایی 11میلیارد و 600 میلیون تومان شده که بیش از 7 میلیارد آن به مرحله وصول رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مالیات بر مسکن‌های ملی از سازنده دریافت می‌شود، بیان کرد: برای 601 پرونده خانه خالی مشمول دریافت مالیاتی برگه پنج میلیارد و 200 میلیون تومان مالیات صادر شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان در خصوص دریافت مالیات طلا نیز عنوان کرد: هیچ مالیاتی از طلای خریدار بغیر از اجرت ساخت و سود فروشنده دریافت نمی‌شود و گرفتن کد ملی از خریدار طلا الزامی نیست.

ذکوری در خصوص سامانه مودیان پایانه مودیان و پایانه‌های فروش نیز گفت: دی ماه اشخاص حقیقی نیز مشمول شدند به‌طوریکه مشاغلی مانند طلافروشان، پزشکان و صنوف درمانی، افرادی که بالای 18 میلیارد تومان فروش دارند باید سامانه مودیان و پایانه فروشگاهی را اجرا کنند.

وی با بیان اینکه 401 میلیارد تومان عوارض به شهرداری و دهیاری‌ها پرداخت شده بیان کرد: سهم شهرداری همدان در این بخش 132 میلیارد تومان است.

مدیرکل امور مالیاتی همچنین با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم بیش از 1500 گزارش فرارمالیاتی مورد رسیدگی قرار گرفته است، تاکید کرد: درآمد مالیاتی استان در ده ماهه امسال 2909 میلیارد تومان گزارش شده است.

منبع: khabaronline-1870056

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار