قیمت طلا پرواز کرد/ قیمت طلا ۸ اسفند ۱۴۰۲

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۲۰۳۳ دلار و ۴ سنت رسید.

قیمت طلا پرواز کرد/ قیمت طلا ۸ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، کاهش شاخص دلار و افزایش تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن به دنبال شدت گرفتن تنش‌ها در خاورمیانه قیمت این فلز گرانبها را افزایش داده است.

ایسنا در گزارشی به نقل از رویترز نوشت: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۲۰۳۳ دلار و ۴ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۱۵ درصدی به ۲۰۴۲ دلار رسیده است.
با وجود اینکه نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا همچنان بالاست و دورنمای کاهش آن تا تابستان به تعویق افتاده، اما قیمت طلا به خاطر خرید بالای بانک‌های مرکزی و افزایش جریان تجارت آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن بالا رفته است.

اما موانعی بر سر راه افزایش قیمت این فلز گرانبها وجود دارد. اول اظهار نظرهای مقامات فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره است که باعث شده بازارها انتظار تنها ۲۰ درصد کاهش آن را در ماه مه داشته باشند. و دوم افزایش تقاضا برای صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین است که سرمایه سرمایه‌گذاران را از صندوق‌های طلا دور می‌کند.
شاخص دلار هم در اولین ساعت تجارت در آسیا و اروپا پایین آمده که خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند.
از طرف دیگر، مقامات بانک مرکزی اروپا هم تمایلی به پایین آوردن نرخ بهره ندارند. افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا برده و تمایل برای خرید آن را کاهش می‌دهد.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۲۲ دلار و ۷۷ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۵۸ درصدی، ۸۸۵ دلار و ۷۳ سنت معامله می‌شود.

۲۲۳۲۲۵

منبع: khabaronline-1877691

ارسال نظر