پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ / محدوده جذاب قیمت سکه مشخص شد

قیمت طلا و سکه در پنجمین روز هفته با روند قیمت دلار همراه شد. دلار روز چهارشنبه با افزایش قیمت بازگشایی شد و در ادامه، کاهش داشت. بازار طلا نیز از این روند پیروی کرد.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ / محدوده جذاب قیمت سکه مشخص شد

تحلیلگران بازارهای مالی، شوک قیمت به بازار طلا را با توزیع سکه‌های بدون تاریخ بانک مرکزی احتمال می‌دهند.

قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه ریتم متوازنی نداشت. روند افزایشی دلار بر بازار طلا اثر مستقیم گذاشت و تمام قطعات سکه را در کانال بالاتر قرار داد، اما در ادامه، کاهش قیمت دلار تمام قطعات سکه‌ را به کانال قبل برگرداند.

Screenshot 2024-02-28 at 5.32.30 PM

تحلیلگران بازارهای مالی، منطقه ۳۲ میلیون تومانی را محدوده جذابی برای سکه امامی می‌دانند و برای قیمت طلا منطقه دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را به عنوان منطقه ایمن ورود عنوان می‌کنند. به اعتقاد آنها در صورت توزیع سکه‌های بدون تاریخ بانک مرکزی در روز ۱۳ اسفند، ممکن است شوک قیمتی به بازار وارد و بازار طلا کاهشی شود. این در حالی است که برخی کارشناسان اقتصادی نیز می‌گویند با واگذاری سکه‌های جدید، تنها حباب کاهش پیدا می‌دهد و قیمت‌ها تابع نرخ ارز و انس جهانی است.

گفتنی است برای انس جهانی طلا محدوده ۲۰۷۰ دلاری منطقه مهمی است و می‌تواند ریتم معاملاتی آتی را در بازارهای جهانی مشخص کند. گفتنی است طلای جهانی امروز روند افزایشی بیش از پنج دلاری داشت و با قیمت ۲۰۳۴ دلاری در حال معامله است.

سکه ارزان شد

سکه امامی، روز چهارشنبه ۹ اسفند با کاهش ۴۵۳ هزار تومانی و قیمت ۳۳ میلیون و ۷۳۶ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی روی قیمت ۳۱ میلیون و ۷۹۰ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است نیم‌سکه و ربع سکه هر یک با افت ۵۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی بدون تغییر و با قیمت ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه افزایشی شد

قیمت طلا در شروع معاملات روز چهارشنبه با روند کاهشی بازگشایی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار کاهش ۸۷ هزار تومانی داشت و با رقم ۱۲ میلیون ۵۲۱ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار افت ۲۲ هزار و ۷۰۰ تومانی داشت و روی رقم دو میلیون و ۸۸۸ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۸۴۹ هزار تومانی رسید.

حباب سکه روز چهارشنبه به غیر از سکه امامی در سایر قطعات افزایشی شد. حباب سکه‌ امامی ۱۷۰ هزار تومان کاهش داشت. حباب سکه بهار ۷۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۹۴ هزار تومان، ربع سکه ۲۲ هزار تومان و سکه گرمی ۳۵ هزار تومان افزایش داشت.

۲۲۳۲۲۳

منبع: khabaronline-1878420

ارسال نظر