بهمن دیزل رکورد تولید خودروی تجاری را به نام خود ثبت کرد

شرکت بهمن دیزل با تولید ۲۲ هزار ۵۶۰ دستگاه انواع خودروی تجاری در سال  ۱۴۰۲، توانست نسبت به سایر رقبا بالاترین میزان تولید را به نام خود ثبت کند. 

با وجود مشکلات اقتصادی و کمبود ارز، شرکت بهمن دیزل با همکاری و پشتیبانی وزارت صمت رکورد جدیدی در تولید خودروهای تجاری کشور را رقم زد؛ این در حالی است که سایر خودروسازان تجاری تولیدی کمتر از بهمن دیزل را دارا بودند.
بهمن دیزل در سال ۱۴۰۲، ۲۲ هزار و ۵۶۰ دستگاه خودروی تجاری شامل ۱۷هزار و ۲۲۹ دستگاه انواع وانت، ۳ هزار و ۲۳۰ دستگاه انواع کامیونت، ۱۳۶۷ دستگاه کامیون کشنده، ۳۱۵ دستگاه کامیون و ۴۰۸ دستگاه مینی باس تولید کرد.
گفتنی است شرکت بهمن دیزل از شرکت‌های زیر مجموعه گروه بهمن است که در سال‌های اخیر با اجرای برنامه توسعه‌ای، سهم داخلی‌سازی محصولات خود را بالا برد و توانست نشان اقتصاد مقاومتی استان قزوین را کسب کند. اخیرا شرکت بهمن دیزل جایگاه نخست خدمات فروش خودروهای تجاری را به خود اختصاص داد و در شاخص وضعیت نمایندگی نیز با کسب امتیاز ۷۸ بالاترین رتبه را نسبت به رقبای خود کسب کرده است.
تولیدات این شرکت در سه بخش شامل کامیون‌های سبک (زیر ۸.۵ تن)، متوسط و سنگین (کشنده) طبقه بندی می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که بهمن دیزل بیش از ۵۰ درصد سهم بازار در تولید انواع کامیون‌ را در اختیار دارد و از آن به عنوان بزرگترین تجاری ساز یاد می شود.
کامیون فورس ۶ و ۸ تن، کامیون شیلر، کامیون امپاور BD۳۰۰، کشنده امپاور BD۵۰۰ و X۹ از جمله محصولات تولیدی شرکت بهمن دیزل است. همچنین تولید انواع وانت از جمله وانت کاپرا، وانت کارا و G۹ و نیز مینی بوس پگاسوس از دیگر تولیدات شرکت بهمن دیزل محسوب می‌شود.

منبع: khabaronline-1885484

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار