نقص ترمز کار دست فراری داد!

یکی از مالکان فراری ۴۵۸ ایتالیا از این خودروساز برای عدم رفع مشکل ترمز خودروی خود شکایت کرد.

نقص ترمز کار دست فراری داد!

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین و براساس گزارش پدال، ایلیا نیچف اخیراً از فراری ایتالیا در دادگاه آمریکا به خاطر عدم تعمیر کامل نقص ترمز خودروی خود شکایت کرده است. او در این لایحه مدعی شده ایتالیایی‌ها تنها راه‌حلی موقتی برای رفع مشکل در نظر گرفته‌اند و این امر باعث شده مالکان خودروها پشت فرمان محصولاتی غیر ایمن بنشینند.

نیچف فراری ۴۵۸ ایتالیا مدل ۲۰۱۰ خود را در سال ۲۰۲۰ خریداری کرده و می‌گوید از همان روز اول شاهد مشکلات ترمز بوده است. او در شکایت خود به یک حادثه اشاره کرده و گفته که به دنبال دور زدن در یک خیابان با شیب نسبتاً زیاد بوده اما خودرو پس از فشار پدال ترمز سرعت را کاهش نداده است. نیچف می‌گوید نمایندگی فراری اظهار داشته این موضوع عادی تلقی می‌شود.

نقص ترمز کار دست فراری داد!

فراری در اکتبر ۲۰۲۱ فراخوان داوطلبانه‌ای را برای ۴۵۸ ایتالیا، ۴۵۸ اسپچیاله، ۴۵۸ اسپچیاله آپرتا، ۴۵۸ اسپایدر، ۴۸۸ GTB و ۴۸۸ اسپایدر اعلام کرد. این خودروساز ایتالیایی اظهار داشت احتمال نشتی روغن ترمز وجود دارد که می‌تواند باعث کاهش کارایی ترمز و یا از بین رفتن کامل قدرت توقف خودرو شود اما در آن زمان ریشه این مشکل کشف نشد. دومین فراخوان فراری در اواسط سال ۲۰۲۲ و به خاطر از کار افتادن سیستم ترمز اعلام شد. این فراخوان که شامل خودروهای مدل ۲۰۰۵ نیز بود بیش از ۲۳ هزار مالک را تحت تأثیر قرار داد.

نقص ترمز کار دست فراری داد!

فراری اظهار داشت درپوش مخزن روغن ترمز در این خودروها شاید به‌طور کامل بسته نشده باشد که این امر می‌تواند باعث ایجاد مکش در مخزن شده و نهایتاً نشتی روغن ترمز را در پی داشته باشد. ایتالیایی‌ها با نصب یک درپوش جدید و به‌روزرسانی نرم‌افزاری مشکل یاد شده را حل کردند. این فراخوان شامل محصولات متنوع از ۶۱۲ اسکاگلیتی گرفته تا روما بود اما خودروهای ۴۵۸ یا ۴۸۸ مربوط به فراخوان اولیه در لیست فراخوان دوم دیده نمی‌شدند. نیچف در شکایت خود ادعا می‌کند فراری می‌توانست با تعویض سیلندر ترمز این مشکل را حل کند اما چنین کاری را انجام نداده است. او همچنین می‌گوید فراری به مشتریان درباره ادامه‌دار بودن نقص سیستم ترمز خودروها اطلاع‌رسانی نکرده است. یکی از سخنگوهای فراری نیز در این رابطه بیانیه‌ای صادر نموده که به شرح زیر است: ایمنی و سلامتی مشتریان بالاترین اولویت ماست. ما بر اساس بالاترین و سخت‌گیرانه‌ترین دستورالعمل‌های ایمنی و امنیتی کار می‌کنیم تا مطمئن شویم محصولات ما همیشه به قوانین و مقررات موجود احترام می‌گذارند

227227

منبع: khabaronline-1887665

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار