گروه بهمن سال 1402 را چگونه سپری کرد؟

گروه بهمن در سال 1402 به سراسر ایران سفر کرد، مسیر رشد و توسعه خود را ادامه داد و جدیدترین محصولات روز را به بازار ایران معرفی کرد؛ بازدید رهبری از محصولات این گروه را می‌توان از جمله مهمترین رویدادهای سال گذشته این مجموعه دانست.

گروه بهمن سال 1402 را چگونه سپری کرد؟

گروه بهمن در سال 1402 با مجموعه شرکت‌های بهمن موتور، بهمن دیزل، سیبا موتور، اتوبوس‌سازی اسنا و ایران‌ دوچرخ پروژه‌های توسعه‌ای خود را پیگیری کرد.

مقام معظم رهبری در جریان روند برقی سازی محصولات گروه بهمن قرار گرفتند

مقام معظم رهبری در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل، در جریان آخرین اقدامات گروه بهمن در راستای برقی‌سازی محصولات خود قرار گرفتند. ایشان در بهمن سال 1402 از روند ساخت موتورسیکلت E10 باخبر شدند. این موتورسیکلت برقی ویژه کار ساخته شده است. هدف از طراحی این موتور تامین نیاز پیک‌های موتوری شهری است. این وسیله متناسب با نیازها و ویژگی‌های بومی ایران داخلی‌سازی شده است. این موتور توسط شرکت ایران دوچرخ ساخته و روانه بازار می‌شود. همچنین مدیران گروه بهمن در این دیدار برنامه‌های این گروه در خصوص برقی‌سازی‌های محصولات را برای مقام معظم رهبری تشریح کردند. تامین اتوبوس برقی و تاکسی برقی EQM5 تنها بخشی از برنامه‌های کوتاه مدت گروه بهمن در برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی بهمن است.

گروه بهمن سال 1402 را چگونه سپری کرد؟

پایان ماموریت علیمرادلو، آغاز دوران محمدی

در روزهای پایانی اسفند، ماموریت سه ساله بیوک علیمرادلو در مقام مدیرعاملی گروه بهمن پایان پذیرفت و او جای خود را به محمد محمدی داد. مدیرعامل جدید گروه بهمن، پیش از این سابقه مدیرعاملی بهمن دیزل و سیبا موتور و عضو هیئت مدیره گروه بهمن را در کارنامه خود داشته است.

کسب رتبه برترین خدمات فروش تجاری و سواری

شرکت‌های بهمن موتور، بهمن دیزل و سیبا موتور موفق به کسب جایگاه‌ برتر خدمات فروش شدند. شرکت بهمن دیزل و بهمن موتور بر مبنای گزارش ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد جایگاه نخست و سیبا موتور جایگاه دوم را در حوزه خدمات فروش خودروهای سواری و تجاری کسب کردند.

گروه بهمن جزو شصت شرکت برتر قرار گرفت

بیست‌وششمین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران در سال ۱۴۰۲ با ارزیابی ۳۳ شاخص در شرکت‌ها برگزار شد و هولدینگ گروه بهمن با رتبه 41 در میان صد شرکت برتر سال ۱۴۰۱ ایران قرار گرفت. براساس آخرین ارزیابی شرکت‌ها از طرف سازمان مدیریت صنعتی، گروه بهمن رتبه ۵۹ را در شاخص فروش به خود اختصاص داد. این شرکت در گروه وسایل نقلیه و قطعات خودرو رتبه چهارم را به دست آورد و بهترین عملکرد فروش را در میان خودروسازان بخش خصوصی داشت. این شرکت با ۲۵ رتبه صعود، جزء 10 شرکت با بیشترین صعود فروش در مقایسه با سال قبل خود است.

بهمن موتور XB1 را معرفی کرد

بهمن موتور در سال 1402 با معرفی خودروی XB1 بازار SUV را غافلگیر کرد. XB1 نسخه جدیدی از محصول محبوب فیدلیتی است که قرار است نیمه اول سال 1403 روانه بازار شود. این خودرو با پیشرانه 1.6 لیتری توانایی حداکثر 197 اسب بخار قدرت در 5500 دور در دقیقه و 290 نیوتن متر گشتاور از 1500 تا 4000 دور در در دقیقه که نیرو را از طریق یک گیربکس 7 دنده دو کلاچه تر (Wet DCT) به چرخ های جلو منتقل می کند معرفی خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود XB1 به دلیل بهره‌مندی از آپشن‌های کاربردی بیشمار پیشرفته، بازار را غافلگیر کند.

بهمن موتور در سال 1402 با توسعه خطوط تولید سعی بر آن دارد تا میزان تولیدات خود را امسال افزایش دهد.

گروه بهمن سال 1402 را چگونه سپری کرد؟

بهمن دیزل، بهترین کشنده چین را به ایران آورد

بهمن دیزل کشنده بایک X9 را به بازار ایران معرفی کرد. این خودروی تجاری 44 تن را می‌توان پیشرفته‌ترین کشنده بازار ایران دانست. بایک X9 در سال گذشته میلادی به عنوان بهترین خودروی تجاری چین شناخته شد. قدرت این کشنده و همینطور امکانات رفاهی آن، از نقاط ممتاز طراحی و ساخت این خودروی تجاری است.

شرکت سیبا موتور، سبد محصولات FAW را تنوع بخشید

شرکت سیبا موتور سال 1402 با تمرکز بر تولید فاو تک محور J6-460 و بسترسازی برای تولید FAW J7 به پایان رساند. فاو از جمله خودروهای تجاری محبوب بازار حمل و نقل ایران است. سیبا موتور در سال 1402 کشنده تک محور FAW J6 را چهار میلیارد و ۶۷میلیون تومان به بازار عرضه کرد.

ثبت رکورد تولید توسط بهمن دیزل

بهمن دیزل در سال ۱۴۰۲، ۲۲هزار و ۵۶۰ دستگاه خودروی تجاری شامل ۱۷هزار و ۲۲۹ دستگاه انواع وانت، ۳ هزار و ۲۳۰دستگاه انواع کامیونت، ۱۳۶۷ دستگاه کامیون کشنده، ۳۱۵ دستگاه کامیون و ۴۰۸ دستگاه مینی باس تولید کرد وتوانست نسبت به سایر رقبا بالاترین میزان تولید را به نام خود ثبت کند .

شرکت اسنا، اتوبوس 18 متری و برقی را معرفی کرد

اتوبوس‌سازی اسنا در سال 1402 اتوبوس 18 متری را به سبد خود اضافه کرد البته این شرکت برای ورود اتوبوس‌های برقی به کشور نیز برنامه دارد. اسنا در سال 1402 با شهرداری تهران، اصفهان و تبریز قرارداد منعقد کرد و مطابق برنامه اتوبوس‌های موضوع قرارداد را به این شهرداری‌ها تحویل داد و اتوبوس‌های تولیدی گروه بهمن در نوروز 1403 به شهروندان این شهرها خدمات خواهند داد.

قهرمانی تیم بسکتبال دختران بهمن

تیم بسکتبال بانوان بهمن در سال 1402 بار دیگر عنوان قهرمانی لیگ برتر بانوان را به نام خود ثبت کرد. تیم بسکتبال گروه بهمن قهرمان لیگ زنان سابقه نایب قهرمانی غرب آسیا را در کارنامه خود دارد. این تیم در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و همچنین نائب قهرمان کشور در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بوده است. تیم بسکتبال بهمن، بیشترین تعداد ملی‌پوش را در میان تیم‌های باشگاهی بسکتبال زنان ایران دارد.

گروه بهمن سال 1402 را چگونه سپری کرد؟

حضور بهمن در سراسر ایران

گروه بهمن در سال 1402 به اغلب نقاط ایران سفر کرد و محصولات خود را در معرض دید علاقمندان قرار داد؛ از پایتخت کشور و سیستان و بلوچستان تا ارومیه و مشهد تنها بخشی از حضور این گروه در نمایشگاه‌های ایران در بوده و این گروه در سال 1402 به یازده استان ایران سفر کرد و بر اساس برخی تخمین‌ها حدود سه میلیون و صدهزار نفر از محصولات این شرکت دیدن کردند.

خودروهای وارداتی BMCARS

هونگچی H5، خودروی برقی EQM5، T77،NETA U و E5 سبد پرتنوع خودروهای وارداتی BMCARS هستند. هونگچی H5 به عنوان رویلزرویس چینی شناخته می شود که آن را باید در زمره خودروهای لوکس دانست. همچنین خودروی برقی EQM5 نیز به عنوان یک خودروی برقی قرار است به بازار ایران معرفی شود؛ این خودرو توانایی پیمایش 431 کیلومتر با هربار شارژ دارد. خودرویNETA U نیز دیگر محصول تمام برقی است که قرار است توسط این مجموعه وارد شود.

منبع: khabaronline-1887986

ارسال نظر