پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳/ سکه امامی به منطقه ۴۵ میلیونی بازگشت

قیمت طلا و سکه روز شنبه را با افزایش قابل توجه قیمت آغاز کرد. افزایش قیمت دلار و تشدید ریسک‌های سیاسی هیجان بازارهای مالی را بالا برد و بازار طلا را دوباره به مسیر صعودی بازگرداند.

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳/ سکه امامی به منطقه ۴۵ میلیونی بازگشت

به گزارش خبرآنلاین، قیمت طلا و سکه در اولین روز بازگشایی بازارها در هفته پایانی فروردین با افزایش قیمت دلار همراه شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:روند صعودی بازار طلا رشد میلیونی قطعات سکه را رقم زد و قیمت مثقال نیز به کانال ۱۶ میلیون تومانی صعود کرد.

Screenshot 2024-04-13 at 5.02.29 PM

معامله‌گران، اخبار سیاسی و تشدید شایعات درباره پاسخ احتمالی ایران به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران را در کنار ماندگاری طلای جهانی در قله قیمتی، دلیل روند صعودی قیمت طلا و سکه می‌دانند. برخی فعالان بازار طلا معتقدند جو صعودی ایجادشده در بازار طلا کاذب است. با وجود این، آنها ریسک ورود به بازار را ۵۰-۵۰ عنوان می‌کنند. به نظر می‌رسد جو ناپایدار قیمت‌ها، امکان هرگونه پیش‌ بینی را سخت کرده و چشم فعالان بازارها به روند اخبار سیاسی است تا به بازارهای مالی خط دهد.

سکه بهار ۲ میلیون تومان گران شد

سکه امامی روز شنبه ۲۵ فروردین با قیمت ۴۵ میلیون و ۳۸۲ هزار تومانی معامله شد و رشد یک میلیون و ۶۷۶ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار بیشترین افزایش قیمت را در قطعات سکه داشت و با رشد دو میلیون و ۹۵ هزار تومانی به کانال ۴۲ میلیونی تومانی ورود کرد و با رقم ۴۲ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان معامله شد.

گفتنی است در اولین روز معاملاتی هفته، نیم‌سکه و ربع‌سکه با افزایش یک میلیون تومانی یک کانال افزایش قیمت پیدا کردند و به‌ترتیب با قیمت ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی و ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی معامله شدند.

سکه گرمی با رشد ۴۰۰ هزار تومانی روی رقم هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی ایستاد.

رشد حباب قطعات سکه میلیونی نشد

قیمت طلا در روز شنبه افزایش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۷۷۷ هزار تومان گران شد و به کانال ۱۶ میلیون تومانی صعود کرد. هر مثقال طلا روز شنبه روی رقم ۱۶ میلیون ۴۷۸ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۱۸۱ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۸۰۴ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز سه میلیون و ۷۵۴ هزار تومان شد.

حباب سکه روز شنبه در تمام قطعات افزایش پیدا کرد، اما این افزایش برخلاف رشد قیمت، میلیونی نبود. حباب سکه امامی ۳۶۰ هزار تومان، سکه بهار ۷۵۲ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۳۳۶ هزار تومان، ربع‌سکه ۶۶۸ هزار تومان و سکه گرمی ۲۳۷ هزار تومان افزایش یافت.

منبع: khabaronline-1894634

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار