ایجاد و احیای ۳۱ هزار شغل در یزد

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در استان در سال ۱۴۰۲ بیش از ۳۱ هزار فرصت شغلی حفظ، احیاء و یا ایجاد شده است.

ایجاد و احیای ۳۱ هزار شغل در یزد

به گزارش خبرآنلاین از یزد، غلامعلی دهشیری در تبیین عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در استان اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ در مجموع ۵۰۸ درخواست به دبیرخانه ستاد ارسال شد که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از مجموع درخواست‌های رسیده ۲۱۰ درخواست با دریافت مصوبه و ۶۴ درخواست با مکاتبه دبیرخانه حل شده است.

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه ۴۵ درخواست از سال ۱۴۰۲ در دبیرخانه ستاد در جریان رسیدگی است، تصریح کرد: همچنین ۱۲ درخواست به علت رسیدگی در مراجع قضایی و ۱۳۰ درخواست غیرمرتبط با عدم پیگیری از دستور کار ستاد خارج شده است.

دهشیری گفت: در سال ۱۴۰۲ در مجموع ۳۷ جلسه اصلی ستاد، ۴۲ بازدید توسط اعضای اصلی یا اعضای کمیته مقدماتی و جلسات مستمر کمیته مقدماتی برگزار شد که ماحصل آن صدور ۲۳۰ مصوبه جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی بود.وی ادامه داد: از مجموع مصوبات ستاد، ۱۳۵ مصوبه که ۶۴ درصد از مصوبات را تشکیل می‌دهد اجرا، ۳۶ مصوبه در حال اجرا و ۲۴ مصوبه اجرا نشده است.رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: مصوبات اجرا نشده مرتبط با برخی بانک‌های خصوصی، سازمان مدیریت امور اراضی و ... است که قطعا دلایل خود را دارند، اما قطعا دلایل عدم اجرا توسط دبیرخانه ستاد بررسی و شناسایی می‌شود.

دهشیری با بیان این‌که درخواست ۱۵ شرکت در ستاد با نظر اکثریت آراء مورد قبول قرار نگرفته است یادآور شد: از مجموع درخواست رسیده به دبیرخانه ستاد ۷۵ درخواست مربوط به شرکت‌های کاشی و سرامیک، ۵۹ درخواست مربوط به شرکت‌های معدنی، ۴۳ درخواست مربوط به شرکت‌های حوزه ساختمان، ۴۶ درخواست مربوط به شرکت‌های فولادی، ۳۶ در خواست مربوط به شرکت‌های کشاورزی و دامپروری، ۴۱ درخواست مربوط به شرکت‌های موادغذایی و لبنی و ... است.دهشیری افزود: از این میان ۱۴۰ درخواست مرتبط به سازمان صمت، ۱۱۰ درخواست مرتبط با بانک‌ها، ۸۰ درخواست مرتبط با گمرک، ۴۶ درخواست مرتبط با شرکت شهرک‌های صنعتی، ۳۸ درخواست مرتبط با آب منطقه‌ای و ۳۴ درخواست مرتبط با راه و شهرسازی و ... بوده است.

46

منبع: khabaronline-1896259

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار