خیز بلند «ومدیر» برای توسعه بازار| ابزارهای گروه مالی تکمیل می شود

مجمع عمومی عادی سالیانه گروه مدیریت ارزش سرمایه( گروه مالی) صندوق بازنشستگی کشوری با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد.

خیز بلند «ومدیر» برای توسعه بازار| ابزارهای گروه مالی تکمیل می شود

به گزارش روابط عمومی، مجمع عمومی عادی سالیانه گروه مدیریت ارزش سرمایه (گروه مالی) صندوق بازنشستگی کشوری برای سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۱۴۰۲ با حضور اکثریت سهامداران چهارشنبه مورخ ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۳ در محل سالن کنفرانس شرکت برگزار شد. در این جلسه که به ریاست تاجیک، به عنوان نماینده صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد، سید هادی ابطحی مدیرعامل گروه مدیریت ارزش سرمایه (گروه مالی) صندوق بازنشستگی کشوری ضمن تشریح اقدامات اصلی صورت گرفته در سال مالی گذشته گفت: «متاسفانه به دلیل عدم معرفی اعضای هیئت مدیره واجد شرایط به سازمان بورس و اوراق بهادار، نماد شرکت تعلیق شده بود که با استقرار تیم جدید مدیریتی در هیئت مدیره و پیگیری های فراوان در ‌کمتر از ۴۵ روز تایید صلاحیت تمامی اعضای جدید هیئت مدیره ابلاغ و نماد بازگشایی شد.»

وی با اشاره به رشد سود عملیاتی شرکت‌های زیر مجموعه در سال گذشته گفت: «با پیگیری های صورت گرفته و تکالیف ابلاغی به شرکت‌های تابعه از جمله بیمه ملت، کارگزاری و ... توانستیم سود عملیاتی این شرکت‌ها را با رشد بالای ۱۰۰ درصدی به ثبت برسانیم. تداوم این برنامه و افزایش سود در سال مالی جدید هم جزء ارکان اصلی برنامه های این شرکت‌ها خواهد بود.»

ابطحی همچنین با اشاره به پیگیری گروه مالی صندوق بازنشستگی کشوری برای تاسیس شرکت سبدگردان بورس و صرافی گفت: «تاسیس شرکت سبدگردان و صرافی جزء اولویت های کاری یک گروه مالی است که متاسفانه تاکنون مغفول مانده بود، اما این مهم از همان روزهای اول استقرار تیم مدیریتی جدید در دستور کار قرار گرفته و با جدیت در حال پیگیری تا به سرانجام رسیدن است.»

گفتنی است در این مجمع مصوب شد ۶۵۰ ریال سود بابت هر سهم به سهامداران پرداخت و مابقی سود عملیاتی شناسایی شده برای افزایش سرمایه نزد شرکت باقی بماند تا برنامه های توسعه ای را پیگیری و به سرانجام برساند. همچنین در این مجمع در مورد روزنامه رسمی، مبلغ حضور در جلسه اعضای غیر موظف هیئت مدیره و اعضای کمیته های تخصصی و حاکمیت شرکتی و ... تصمیم گیری شده و با رای اکثریت سهامداران به تصویب رسید.

منبع: khabaronline-1897837

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار