مرمت مسجد جامع نطنز

مرمت مسجد جامع نطنز

مرمت مسجد جامع نطنز
3 مهر 1396, 16:52 / کد خبر:19758
سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنر گفت: با مساعدت و پیگیریهای انجام شده از طریق نماینده مردم شهرستان نطنز در مجلس شورای اسلامی و تخصیص اعتبارات لازم، مرمت مسجد جامع نطنز در حال انجام است.
اصفهان امروز: سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنر گفت: با مساعدت و پیگیریهای انجام شده از طریق نماینده مردم شهرستان نطنز در مجلس شورای اسلامی و تخصیص اعتبارات لازم،مرمت ورودی مسجد جامع نطنز در حال انجام است.
حسین یزدانمهر گفت: مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی از تعدادی از آثار تاریخی در حال مرمت شهرستان بازدید کرد.
وی خاطر نشان کرد: نماینده مردم شهرستان نطنز در مجلس شورای اسلامی، از روند مرمت، بدنه سازی و کف سازی محور ورودی مسجد جامع نطنز بازدید نمود و این اقدام را کار بسیار ارزشمندی دانست و از مسئولین اداره میراث فرهنگی شهرستان در این خصوص قدردانی نمود.
سرپرست اداره میراث فرهنگی نطنز خاطرنشان کرد: علاوه بر مرمت و بدنه سازی و کف سازی این مجموعه، با مساعدت و پیگیریهای انجام شده از طریق نماینده مردم شهرستان نطنز در مجلس شورای اسلامی و تخصیص اعتبارات لازم، کلیه چراغها و کابل های هوایی برق هم زمان با کابلهای مخابرات و سیستم زائد گاز رسانی جمع آوری و به صورت زمینی اجرا شد.
در ادامه این بازدید صفاری نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی از بنای تاریخی و ارزشمند آتشکده ساسانی نیز بازدید و تصریح کرد: خدا را شاکریم که پس از سالیان طولانی مرمت این بنای تاریخی برای اولین بار آغاز شده و یکی از آرزوهای دیرینه مردم نطنز بالاخره با کمک و مساعدت مسئولین مربوطه به انجام رسید.
وی همکاری و هماهنگی بیشتر ادارات مربوطه بویژه میراث فرهنگی، راه و شهرسازی و شهرداری نطنز رابه جهت تملک املاک اطراف این اثر تاریخی خواستار شد و تصریح کرد: آماده هرگونه همکاری و مساعدت و پیگیری در راستای حفاظت از آثار تاریخی این شهر خواهیم بود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین