کره جنوبی قهرمان شد/ ایران به هفتمی بسنده کرد

مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا

کره جنوبی قهرمان شد/ ایران به هفتمی بسنده کرد

کره جنوبی قهرمان شد/ ایران به هفتمی بسنده کرد
3 فروردین 1396, 13:03 / کد خبر:2295
در شانزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا تیم ملی هندبال کشورمان در جایگاه هفتم ایستاد.
به گزارش ایمنا، شانزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا با حضور 8 تیم از 23 اسفند ماه در شهر سوان کره جنوبی آغاز و امروز با معرفی تیم‌های برتر به کار خود پایان داد.
17 هندبالیست از کشورمان به‌نام‌های سيران احمدی، مژگان قهرمانی، شقايق باپيری، سميره علی رمائی، الناز رمضانپور، نرگس شيخی، مريم يوسفی، هانيه لک، ساناز رجبی، مینا وطن‌پرست، فاطمه موسوی (از اصفهان)، سهيلا هيأت (از اصفهان)، صونا بيداد، الناز قاسمی، فاطمه خليلی، شيدا فلاحی و راضيه جانباز و طاهره مبری (سرپرست)، مرضيه يوسف (سرمربی)، نشمين شافعيان (مربی) و اکرم حبيب لو (فيزيوتراپ) در قالب تیم ملی هندبال بانوان روز جمعه 20 اسفند ماه برای حضور در این رقابت‌ها به کره جنوبی اعزام شدند.
تیم ملی کشورمان با چین، کره و ویتنام در گروه اول قرار داشت.
تیم بانوان ایران در نخستین دیدار خود به مصاف تیم قدرتمند چین رفت و با نتیجه 33 بر 8 اولین شکست خود در این رقابت‌ها را تجربه کرد. در دومین دیدار از این رقابت‌ها تیم ملی کشورمان مقابل تیم مدعی و میزبان کره جنوبی با حساب 44 بر 22 شکست خورد. در دیدار رده‌بندی و آخرین دیدار نیز ایران به مصاف ویتنام رفت.
در مرحله فینال این رقابت‌ها که امروز چهارشنبه دوم فروردین ماه برگزار شد کره جنوبی با نتیجه 30 بر 20 ژاپن را شکست داد و بر سکوی قهرمانی شانزدهمین دوره از مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا ایستاد.
تیم چین نیز در دیدار رده‌بندی با نتیجه 34 بر 26 از سد قزاقستان گذشت و عنوان سومی این رقابت‌ها را از آن خود کرد.
تیم ملی هندبال کشورمان که پنجمین حضور خود در این مسابقات را تجربه می‌کرد، به عنوان هفتمی این دوره از رقابت‌ها بسنده کرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره 4351 ؛ 28 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین