خور و بیابانک به ژئوپارک جهانی تبدیل می‌شود

خور و بیابانک به ژئوپارک جهانی تبدیل می‌شود

خور و بیابانک به ژئوپارک جهانی تبدیل می‌شود
28 خرداد 1397, 12:50 / کد خبر:47857
در سال جاری با حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی و متخصص در حوزه گردشگری، زمینه‌ساز اجرای طرح بزرگ مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک و مقدمات ثبت منطقه خور و بیابانک در زمره ژئوپارک‌های جهانی یونسکو (UNESCO Global Geoparks) خواهیم شد.
در سال جاری با حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی و متخصص در حوزه گردشگری، زمینه‌ساز اجرای طرح بزرگ مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک و مقدمات ثبت منطقه خور و بیابانک در زمره ژئوپارک‌های جهانی یونسکو (UNESCO Global Geoparks) خواهیم شد
.به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علی علوی نایینی؛ مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک با بیان این مطلب گفت: طرح گردشگری مجتمع پتاس خور و بیابانک به نوعی جذابترین و خلاقانه ترین طرح غیر صنعتی-معدنی تعریف شده در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران می باشد. 

وی در ادامه افزود: در سال 1395 با توجه وجود پتانسیل عظیم و بالقوه گردشگری معدنی، ژئوتوریسم و اکوتوریسم در منطقه کویری خور و بیابانک و معدن منحصر بفرد شورابه پتاس، طرح جامع گردشگری پتاس خور و بیابانک تعریف و پس از طی مراحل اداری در سال 96 مجوز میراث فرهنگی و گردشگری اخذ گردید.

 

وی گفت: استقبال قابل توجه عمومی به شرایط محیطی منطقه و نحوه معدنکاری پتاس در کنار چشم اندازهای بدیع طبیعی و فرهنگ منحصر بفرد روستایی کویر، سازمان ایمیدرو را مجاب نمود طرح گردشگری پتاس را در سال 96 در کمیته سرمایه گذاری مطرح و تصویب نماید.

 مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خاطر نشان کرد: فراخوان ارزیابی و شناسایی سرمایه گذاری طرح گردشگری نیز به دنبال مصوبه ایمیدرو در سال 96 برگزار و صلاحیت شرکت کنندگان مرحله اول تایید شده است. 

علوی نایینی در خاتمه افزود: مرحله نهایی فراخوان نیز در قالب مزایده طرح سرمایه گذاری جهت ساخت، تجهیز و بهره برداری از مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک به زودی انجام خواهد شد.

 
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین