موقوفه 26 میلیارد تومانی سند گرفت

موقوفه 26 میلیارد تومانی سند گرفت

موقوفه 26 میلیارد تومانی سند گرفت
25 شهریور 1397, 10:58 / کد خبر:56661
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا گفت: سند موقوفه 264 میلیارد ریالی شیخ شاه نظر به نام آستان امامزاده شاهرضا (ع) اخذ شد.
به گزارش ایسنا , فرهاد عرب با اشاره به تعداد موقوفات شهرستان شهرضا، اظهار کرد: با تلاش و پبگیری اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا از ابتدای سال جاری تا کنون 98 سند مالکیت برای تثبیت حقوق موقوفات شهرستان شهرضا اخذ شده و این در حالی است که شمار موقوفات سند‌دار این شهرستان تا پایان سال جاری به 215 موقوفه افزایش می‌یابد.
وی افزود: موقوفات زیادی در شهرضا وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها موقوفه شیخ شاه نظر است که برای آستان امامزاده شاهرضا علیه السلام وقف شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا و دهاقان با بیان اینکه برای تثبیت مالکیت این موقوفه قدیمی که قدمت آن بیش از 400 سال است 84 جلد سند تک برگ اخذ شده، گفت: مقیاس موقوفه شاه شیخ نظر، 264 هزار متر مربع است که ارزش آن 264 میلیارد ریال برآورد می‌شود و قابلیت کاربرد تجاری، مسکونی، خدماتی، اداری و غیره دارد.
وی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار در شهرستان‌های شهرضا و دهاقان، 702 موقوفه متصرفی است که زیر نظر اداره اوقاف و امور خیریه اداره و عمل به نیت واقف انجام می‌شود.
عرب خاطرنشان کرد: در دو شهرستان شهرضا و دهاقان، در مجموع 17 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان وجود دارد که از این تعداد 13 بقعه متبرکه و امامزاده در شهرضا و 4 بقعه متبرکه و امامزاده نیز  در دهاقان واقع شده است.
وی در ادامه یادآور شد: در شهرستان شهرضا، 341 مسجد و حسینیه و تکیه به ثبت رسیده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره 4351 ؛ 28 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین