بارش‌ها هم‌چنان مهمان اصفهان

بارش‌ها هم‌چنان مهمان اصفهان

بارش‌ها هم‌چنان مهمان اصفهان
23 مهر 1397, 11:36 / کد خبر:59264
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان از تقویت سامانه بارشی و آبگرفتگی معابر عمومی خبر داد.
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان از تقویت سامانه بارشی و آبگرفتگی معابر عمومی خبر داد.
فاطمه زهرا سیدان کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان در گفت‌و‌گوبا باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با اشاره به تقویت فعالیت سامانه‌ی بارشی اظهار کرد: این ناپایداری‌ها به صورت بارش رگباری همراه با رعد وبرق و طوفان لحظه‌ای است.
وی با اشاره به صدور اخطاریه این سازمان عنوان کرد: به سبب شرایط مساعد جوی برای امروز، تشدید بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق،گاهی وزش باد شدید و در برخی مناطق تگرگ پیش بینی‌شده است.
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت این سامانه در مرکز،شمال و شرق استان بیشتر است، اضافه کرد: احتمالآبگرفتگی معابرعمومی و سیلابی شدن مسیرها در این مناطق وجود دارد.
سیدان با بیان اینکه بیشترین میزان بارندگی از میمه با 1/3 میلیمتر بارندگی گزارش شده است، بیان کرد:ایستگاه کبوترآباد 8/1 میلی‌متر را به خود اختصاص داده و سایر ایستگاه‌های هواشناسی کمتر از یک میلی متر بارندگی را ثبت کرده‌اند.
وی به تفاوت میزان بارش در  مناطق مختلف شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: ایستگاه سنجش هواشناسی اصفهان در جنوب شهر 4/0میلی‌متر را ثبت کرده است؛اما بارش‌ها در مرکز شهر بیشتر بوده است.
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به دمای هوا عنوان کرد:ظرف مدت امروز و فردا با کاهش 3 تا4 درجه‌ای دمای هوا روبه رو هستیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین