سه هزار و 800 گردشگر از جاذبه های  خور و بیابانک  دیدن کردند

سه هزار و 800 گردشگر از جاذبه های خور و بیابانک دیدن کردند

سه هزار و 800 گردشگر از جاذبه های  خور و بیابانک  دیدن کردند
5 آبان 1397, 10:57 / کد خبر:60807
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خور و بیابانک گفت: سه هزار و 800 گردشگر داخلی و خارجی از هنگام آغاز فصل گردشگری پائیزی از جاذبه های طبیعی و تاریخی این منطقه دیدن کردند.
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خور و بیابانک گفت: سه هزار و 800 گردشگر داخلی و خارجی از  هنگام آغاز فصل گردشگری پائیزی  از جاذبه های طبیعی و تاریخی این منطقه دیدن کردند.حسین رئیسی روز شنبه  در گفت و گو با ایرنا افزود: خور و بیابانک با برخورداری از بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی هر ساله شاهد بازدید شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.
وی دریاچه نمک، دهکده نمکی، کویر مصر، رمل های ماسه ای، چال سلکنون را از جاذبه های خور و بیابانک عنوان کرد و گفت: قلعه های جندق، بیاضه، ایراج ، چشمه های گرمه و آبگرم و بقعه شمس الدین مهرجان از دیگر آثار طبیعی و تاریخی  این شهرستان است.
رئیسی افزود :موقعیت طبیعی و اقلیمی و جاذبه های گردشگری دربخش های تاریخی و مذهبی این شهرستان را یکی از کانون های گردشگری  شرق استان اصفهان تبدیل کرده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوروبیابانک ظرفیت اقامتگاه های بوم گردی شهرستان را 49 واحد بیان کرد و افزود: 26 واحد جدید دیگر نیز در دست احداث است.
 وی گفت : در6 ماه نخست امسال 29 هزار و 378 گردشگر از جاذبه های خوروبیابانک دیدن کردند.
رئیسی افزود :هم اکنون خور و بیابانک دارای 54 واحد تاسیسات گردشگری با ظرفیت پذیرش و اقامت  سه هزار و  225 نفر است و با ایجاد 25 واحد اقامتگاه بوم گردی و 12واحد  مجتمع گردشگری و 2 باب سفره خانه سنتی و هتل موافقت شده است.
وی همچنین روستاهای تاریخی را از دیگر ظرفیت های گردشگری این خطه عنوان کرد و گفت : بیاضه ، مصر ، فرحزاد ، عروسان و محمد آباد کوره گز از جمله روستاهای گردشگری این شهرستان است.
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خور و بیابانک تاکید کرد : شرایط اقلیمی متنوع همراه با جذابیت های اکوتوریسم ،  صنایع دستی در روستاها، امکان برگزاری مسابقات رالی، سافاری و شتر سواری می تواند این شهرستان را به قطب گردشگری کویری بدل کند.
وی گفت : شهرستان خوروبیابانک 11 اثر ثبت شده ملی دارد و چهار اثر نیز در شرف ثبت است.
سالانه بیش از 40 هزارگردشگر داخلی و خارجی از چشم اندازها و مکان های تاریخی و طبیعی شهرستان خوروبیابانک دیدن می کنند.
خور و بیابانک با 12هزار کیلومتر مربع وسعت و جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر در 420 کیلومتری شرق اصفهان واقع است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین