13 آبان روز شکوفا شدن شجاعت و ایستادگی دانش آموزان است

13 آبان روز شکوفا شدن شجاعت و ایستادگی دانش آموزان است

13 آبان روز شکوفا شدن شجاعت و ایستادگی دانش آموزان است
13 آبان 1397, 14:26 / کد خبر:61527
امام جمعه زرین ‌شهر گفت: 13 آبان روز شکوفا شدن ایمان، شجاعت و ایستادگی دانش آموزان و دانشجویان است.
امام جمعه زرین ‌شهر گفت: 13 آبان روز شکوفا شدن ایمان، شجاعت و ایستادگی دانش آموزان و دانشجویان است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام قاسم باقریان روز یکشنبه در راهپیمایی 13 آبان در زرین شهر افزود : استکبار جهانی همواره برای نابودی استعدادهای کشور برنامه ریزی داشته است و نقش دانش آموزان و دانشجویان در رسوایی این توطئه ها اساسی است.
وی یادآوری کرد: امروز جهانیان شاهد هستند که چگونه استکبار جهانی سوار بر عربستان سعودی شده است و آنان را گاو شیرده می نامد و توهین های بسیاری به آنها می کند، اما در 40 سال اخیر به هیچ عنوان جرات نکرده اند با ملت ایران اینگونه رفتار کنند و به صورت دستوری مسئله ای را دنبال کنند در حالی که همواره توطئه های خود را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دنبال کرده اند.
حجت الاسلام باقریان تاکید کرد : دانش آموزان و دانشجویان میهن اسلامی با خون پاک خود در 13 آبان هزاران رزمنده چون سرداران شهید حسین قجه ای، بیژن طاهری، محمدعلی باغبان، محمدعلی شاهمرادی، ابراهیم خلیلی و شهیدان مدافع حرم همچون پویا ایزدی تربیت کردند و توانستند شاخ استکبار را در منطقه بشکنند.
وی 13 آبان را مظهر استکبا رستیزی ملت ایران دانست و اظهار کرد: سیزدهم آبان ماه یادآور رویدادهای تأثیرگذار و مهم بر فرآیند انقلاب اسلامی است چرا که در این روز حوادث مهمی رخ داد که در شکل گیری انقلاب اسلامی و مبارزه با استکبار جهانی، نقش اساسی داشتند و در این روز، فرزندان شجاع این مرز و بوم با الگو پذیری از قیام ابا عبدالله الحسین(ع) لبیک گوی ولایت فقیه زمان خود شدند و در برابر ظلم و ستم ایستادند.
امام جمعه زرین شهر تصریح کرد: در این روز بصیرت و ولایت پذیری امت ایران به ویژه دانش آموزان و دانشجویان به منصه ظهور رسید و این مهم در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشت.
راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور فرماندار،معاونان سیاسی و برنامه ریزی فرمانداری، نماینده ولی فقیه در زرین شهر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، فرمانده انتظامی، روسای ادارات، دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در شهرستان لنجان برگزار شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱، شماره 4390 ؛ 14 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین