مبادله تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی مابين دانشگاه‌ آزاد اسلامی و ذوب آهن

مبادله تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی مابين دانشگاه‌ آزاد اسلامی و ذوب آهن

مبادله تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی مابين دانشگاه‌ آزاد اسلامی و ذوب آهن
21 اسفند 1397, 09:24 / کد خبر:71990
در راستای تعامل بیشتر با دانشگاه در سال "حمایت از کالای ایرانی" و عملیاتی شدن منویات مقام معظم رهبری و بومی سازی، در آیین ویژه ای که در محل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی (تهران ) برگزار شد، تفاهم نامه همکاریهای بین ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی امضا و مبادله گردید.

در راستای تعامل بیشتر با دانشگاه در سال "حمایت از کالای ایرانی" و عملیاتی شدن منویات مقام معظم رهبری و بومی سازی، در آیین ویژه ای که در محل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی (تهران ) برگزار شد، تفاهم نامه همکاریهای بین ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی امضا و مبادله گردید.

این تفاهم نامه به منظور گسترش همکاري هاي علمی، پژوهشي و آموزشی و با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری درحوزه‌های علم و فناوری، بين دانشگاه آزاد اسلامی به نمايندگي دکتر محمد مهدی طهرانچی رئيس این دانشگاه‌ و شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان به نمایندگی مهندس منصور یزدی‌زاده مدیر عامل شرکت مبادله گردید.

هدف از این تفاهمنامه، نظام مند کردن فعالیتهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای نیازهای شرکت ذوب آهن اصفهان در زمینه پایان نامه ها و رساله ها، پروژه های تحقیقاتی و واحدهای فناوری است که مشتمل بر مواردی بدین شرح است:

همکاري هاي پژوهشي

 • حمايت و پشتیبانی انجام پايان نامه هاي تحصيلات تکميلي در زمينه هاي پژوهشي مورد نياز شرکت،
 • تأسيس دبیرخانه مشترک مطابق پیوست براي انجام طرح پایش و پژوهش‌هاي کاربردي شرکت توسط پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه،
 • مشارکت اعضاي هيأت علمي دانشگاه‌ها در تعريف دقيق عناوين پژوهشي شرکت ،
 • مشاركت و همكاري مستمر و جدي شرکت ذوب آهن با دانشگاه در مباحث انتقال دانش فني، تبديل ايده به محصول و تجاري‌سازي
 • عقد قرارداد بمنظور اجراي پروژه هاي تحقیقاتی مورد نياز شركت ،
 • برگزاري سمينارها و همايش هاي علمي تخصصي و تحقيقاتي مشترک.
 • استفاده از خدمات مشاوره‌ای دانشگاه  براساس ضوابط و اعلام نياز شرکت.
 • استفاده از  امکانات تحقيقاتي (آزمايشگاهي، کارگاهي) ،
 • ايجاد شرايط جهت فرصت هاي مطالعاتي و پژوهشي اساتيد و دوره های پسا دکترا  در شرکت .
 • تبادل آمار و اطلاعات مورد نياز طرفين از طريق پايگاه هاي اطلاعاتي مربوطه.
 • انجام بازديدهاي متقابل علمي و صنعتي.
 • برقراری امکان درج مقالات علمی و پژوهشی تدوین شده  مشترک در مجلات علمی دانشگاه  و مجله فولاد و اعطای تسهیلات ویژه مورد توافق طرفین و مشارکت متخصصین  و افراد واجد شرایط شرکت در داوری مقالات.

 همکاري هاي آموزشي :

 • برگزاري سمينارها، کارگاه ها و دوره هاي مختلف آموزشي بنا به درخواست شرکت طبق ضوابط.
 • فراهم نمودن ظرفيت کافي و شرايط مناسب براي انجام دوره هاي کارآموزي و کارورزی  دانشجويان در شرکت.
 • برگزاري دوره هاي آموزشي آزاد کوتاه مدت به صورت مشترک طبق ضوابط مربوطه.
 • همکاري در تربيت و آموزش نيروي انساني مورد نياز شرکت در دانشگاه.
 • همکاري در تدوين سرفصل دروس آموزشي مورد نياز شرکت.

در آیین مذکور تعدادی از مدیران  و معاونین این دو مجموعه بزرگ به شرح ذیل حضور داشتند: مهندس مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه ، مهندس مهدی بهرامی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی، مهندس سعید جعفری معاون مدیریت پژوهش ، فناوری وبومی سازی و مجید مرادیان معاون  روابط عمومی ذوب آهن اصفهان،دکتر نگاهداری رییس پژوهشکده و شبکه آزمایشگاهی، دکترنجفی مدیرکل امور اقتصادی، دکتر حامد افشار مدیر کل تجاری سازی، دکتر نقش رییس دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، دکتر علی اکبری رییس دبیرخانه پایش آزاد، دکتر جعفریان نژاد رییس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر و بهرام زاده رییس اداره تشکیل شرکت ها.

تجربه های موفق و ناموفق بسیاری در عرصه ارتباط صنعت و دانشگاه داشتیم . بر اساس این تجربه ها ، فضای جدیدی ایجاد کردیم تا یک تجربه موفق را رقم بزنیم .

دانشگاه آزاد ، دارای ویژگی های خاصی است و یک دانشگاه اجتماعی است ، با توجه به رایگان نبودن آموزش ، نگاه دانشجویان متفاوت است و اساتید نیز در متن جامعه هستند و در مجموع این دانشگاه در ارتباط با جامعه موفق بوده است .

امیدوارم با زیرساخت و مفاهیم جدیدی که خلق شده ما بتوانیم ، اتفاق جدیدی را رقم بزنیم . ذوب آهن صنعت غنی است و این تفاهم یک کار جدی است . هماهنگ کردن این نظام علمی با نظام صنعتی  ، دستاورد بزرگی خواهد داشت و من نسب به این تعامل گسترده ، جدی و مولد بسیار خوشبین هستم و الگوی همکاری برای توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه است .

جامعه مطالبه کارآمدی از دانشگاه است و ما باید به د نبال راه های افزایش کارآمدی باشیم . این تفاهم پیامی به دانشجویان است و بیانگر درک ما نسبت به مطالبات دانشجویان است و آماده پاسخگویی به آن هستیم .

امروز کشور در مرحله ای است که باید رشد درون زایی را تجربه کند. ذوب آهن یکی از اساسی ترین صنایع کشور است . ما منابع مختلف از جمله مواد اولیه ، منابع انسانی و دانشی داریم که برای توسعه بسیار مهم است . بنابراین در برابر تهدیدات مقاوم هستیم و قوی تر می شویم . ما بر بازوان تلاشگران عرصه صنعت بوسه می زنیم و می دانیم آنها از قدر و منزلت بالایی برخوردار هستند و امیدواریم با دانش بنیان کردن صنعت ، تتحولاتی را رقم بزیم تا روی ایرانی در منطقه و جهان به عنوان صناعت پیشه دانش بنیان حساب ویژه باز کنند.

دکتر محمد مهدی طهرانچی رئيس دانشگاه‌ آزاد اسلامی در حاشیه این آیین به خبرنگار ما گفت : این دانشگاه تجربه های موفق و ناموفق بسیاری در عرصه ارتباط با صنعت دارد . بر اساس این تجربه ها ، فضای جدیدی ایجاد کردیم تا یک تجربه موفق را با ذوب آهن اصفهان رقم بزنیم .

وی افزود : دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه اجتماعی است که با توجه به رایگان نبودن آموزش ، نگاه دانشجویانش متفاوت است و اساتید نیز در متن جامعه هستند لذا در مجموع این دانشگاه در ارتباط با جامعه موفق بوده است .

رئيس دانشگاه‌ آزاد اسلامی اظهار داشت : ذوب آهن اصفهان یک صنعت غنی و کارآمد است . هماهنگ کردن نظام علمی با این نظام صنعتی  ، دستاورد بزرگی خواهد داشت و نسب به این تعامل گسترده ، جدی و مولد بسیار خوشبین هستم و امیدوارم تجربه ای موفق رقم بخورد تا الگویی برای همکاری صنعت و دانشگاه باشد .

وی افزود : ذوب آهن یکی از اساسی ترین صنایع کشور است و  امروز که ایران در مرحله ای است که باید رشد درون زایی را تجربه کند ، این صنعت نقش مهمی دارد . ما منابع مختلف از جمله مواد اولیه ، منابع انسانی و دانشی داریم که برای توسعه بسیار مهم است . بنابراین در برابر تهدیدات مقاوم هستیم و قوی تر می شویم . ما بر بازوان تلاشگران عرصه صنعت بوسه می زنیم و می دانیم آنها از قدر و منزلت بالایی برخوردار هستند و امیدواریم با دانش بنیان کردن صنعت ، تحولاتی را رقم بزیم تا روی ایرانی در منطقه و جهان به عنوان صناعت پیشه دانش بنیان حساب ویژه باز کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
 • آخرین ها
 • پربحث ترین
 • پرمخاطب ترین