خدمات روانشناسی نیازمند پوشش بیمه‌ای است

خدمات روانشناسی نیازمند پوشش بیمه‌ای است

خدمات روانشناسی نیازمند پوشش بیمه‌ای است
9 اردیبهشت 1398, 15:47 / کد خبر:72630
خدمات روانشناسی در برخی موارد به هزینه‌های سنگینی نیاز دارد که ضروری است برای استفاده بهتر مردم از این خدمات پوشش بیمه‌ای مناسب برای این بخش در نظر گرفته شود.
به گزارش ایمنا، احمد پدرام با بیان اینکه روانشناسی یک علم نوپاست و مانند هر نظام درمانی ممکن است مشکلاتی داشته باشد، اظهار کرد:  هزینه مشاوره و روانشناسی به نسبت دیگر موضوعات بالا نیست، برای برخی موضوعات تنها دو یا سه جلسه نیاز است، ام در برخی موارد نیز مراجعان مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگین هستند و به دلیل بالا بودن هزینه ها از ادامه روان منصرف می‌شوند.
وی با ابراز خرسندی از بهتر بودن وضعیت روانشناسی و مشاوره در شهر اصفهان گفت: در این زمینه رسانه ها تاثیر بسزایی داشته‌اند، اما گاهی اوقات برخی دلیل‌تراشی می‌کنند که مشاوره و روانشناسی هزینه گرانی دارد اما به نتایج به دست آمده و ارزش آن توجهی ندارند.
این روانشناس با تاکید بر اهمیت ازدواج و مباحث خانواده گفت: با توجه به این که ازدواج یک سفر ۶۵ ساله است، شناسایی همسفر خود ضرورت بسیاری دارد و بهترین راهکار برای انتخاب فرد مناسب استفاده از خدمان روانشناسی و مشاوره است.
وی با بیان اینکه مردم کمتر برای حل مشکلات روحی و روانی خود اقدام می‌کنند، افزود: در کشور ما توجه به شوره سر بیشتر از توجه به سلامت روان است در صورتی که سلامت روان می تواند تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت زندگی داشته باشد.
پدرام با بیان اینکه قبول دارم در رشته روانشناسی افرادی هم هستند که پختگی لازم را ندارند، تصریح کرد: دلیل این امر تقویت نشدن پیکره سازمان روانشناسی است که خارج از اخلاق روانشناسی سوء تفاهماتی ایجاد می‌کند، همچنین ممکن است برخی به دلیل اینکه از نهادهای دیگری مجوز گرفتند چندان علمی برخورد نکنند.
وی با اشاره به لزوم قرار گرفتن روانشناسی و مشاوره تحت پوشش بیمه‌ها گفت: بسیاری از مراجعان پزشکان مختلف، بیمه‌های مختلفی دارند که می‌توانند قسمتی از هزینه‌ها را از این بیمه‌ها دریافت کنند اما در روانشناسی این موضوع ضعیف است و لازم است یک بیمه قوی مانند تامین اجتماعی یا خدمات درمانی این حوزه را حمایت کنند.
پدرام در خصوص تفاوت مشاوره و روانشناسی اظهار کرد: روانشناس‌ها آسیب‌شناسی روانی هم می‌دانند اما ممکن است مشاورها در این قسمت تا حدودی ضعیف باشند، اما اینطور نیست که تفاوت زیادی داشته باشند بلکه روانشناسان روان‌درمانی هم می‌توانند انجام دهند و کسانی که به آسیب‌شناسی عمیق احتیاج دارند ممکن است مشاوره برای آنها موثر نباشد، اینجاست که به روانشناس مراجعه می‌کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱، شماره 4390 ؛ 14 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین