نطنز در وضعیت هشدار زرد کرونایی/ ‌شهروندان بهداشت و خطر ویروس را جدی نمی‌گیرند

نطنز در وضعیت هشدار زرد کرونایی/ ‌شهروندان بهداشت و خطر ویروس را جدی نمی‌گیرند

نطنز در وضعیت هشدار زرد کرونایی/ ‌شهروندان بهداشت و خطر ویروس را جدی نمی‌گیرند
19 تیر 1399, 07:57 / کد خبر:730727
نطنز از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت هشدار زرد قرار دارد و مسئولان بهداشت و درمان هشدارهای لازم در این زمینه را ارائه می‌دهند اما شهروندان به صورت شایسته این هشدارها را جدی نمی‌گیرند.

 با توجه به فراگیری جهانی بیماری کرونا در طول این چند ماه، به نظر می‌رسد که دیگر می‌دانیم تنها اقدامی که بر این بیماری اثر می‌گذارد عملیات‌های پیشگیرانه است و بر همین اساس لازم است تا تمامی شهروندان و مسئولان در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

 مسئولان بهداشت و سلامت کشور و ستاد کرونا نیز از سوی دیگر بارها تاکید شده است که فعلا این بیماری درمان قطعی ندارد و تنها از طریق پیشگری می‌توان آن را کنترل کرد در حالی که برای کشف واکسن این بیماری اقدامات بسیار خوبی از سوی متخصصان بهداشت و درمان کشور صورت گرفته است.

عدم حضور در مجامع عمومی و شلوغ، شست‌وشوی مکرر دست‌ها، پرهیز از نزدیک شدن به دیگر افراد و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دو متر و زدن ماسک از جمله اقداماتی‌است که باید توسط تمام مردم و مسئولان رعایت شود تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

هشدارهای متعددی از سوی مسئولان بهداشت و درمان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال صادر می‌شود اما متاسفانه شهروندان نطنزی نسبت به این هشدارها توجه شایسته‌ای ندارند و همین موضوع موجب نگرانی شده است.

رمضانعلی فردوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خصوص مصوبات ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: بر اساس مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی برگزاری هرگونه مراسم عروسی در تالارها، باغ‌ها و غیره و همچنین مراسم عزا در مساجد و آرامستان‌ها ممنوع و درب تمامی بقاع متبرکه بسته است.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان نطنز گفت: شبکه بهداشت و درمان و اتاق اصناف شهرستان پیرو مکاتبات قبلی ضمن تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌های خود موظف هستند در صورت لزوم با همکاری و هماهنگی سایر دستگاه‌های ذی ربط با متولیان مراسم و ارائه‌دهندگان خدمات صوتی و تصویربرداری برخورد قانونی کنند.

فردوسی با اشاره به وضعیت زرد شهرستان نطنز گفت: از مردم می‌خواهیم به هشدارهای ستاد مبارزه با کرونا توجه ویژه‌ای داشته و با رعایت بهداشت فردی و شست‌وشوی‌های مکرر دست‌ها، زدن ماسک در مکان‌های پرتجمع و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، گام مهمی برای ایمنی از این بیماری بردارند.

فرماندار شهرستان نطنز تاکید کرد: تصمیمات مسئولان در ستاد مقابله با کرونا در صورت همراهی نکردن مردم اثربخشی موثری نخواهد داشت و چنانچه هشدارها جدی گرفته نشود به وضعیت هشدار برسیم ناگریز هستیم محدودیت و ممنوعیت‌های قانونی را اعمال کنیم.

وی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم و مسئولان تاکید کرد و تصریح کرد: لازم است تا مبارزه با کرونا به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی شاهد کاهش شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس باشیم.

حسین نرگسیان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن اشاره به محدودیت های اعمال شه از سوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و ایجاد محدودیت هرگونه مراسم و تجمع در آستان مقدس آقا علی عباس(ع) ممنوع است.

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهر بادرود گفت: طبق تصمیم ستاد مقابله با کرونای شهرستان نطنز، مقرر شده است تا درب حرم‌های مطهر، رواق، شبستان و مساجد آستان مقدس  تا اطلاع ثانوی بسته باشد و برپایی نمازهای جماعت نیز در این مکان مقدس ممنوع است.

به گزارش تسنیم؛ با توجه به آنکه شهرستان نطنز در وضعیت زرد قرار دارد عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم و مسئولان این شهرستان باعث خواهد شد که این شرایط رو به وخامت رفته و شهرستان نطنز را در معرض هشدار قرار دهد.

علیرضا شریفی نیز در گفت‌وگو با تسنیم ضمن اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در منطقه نطنز اظهار داشت: تا کنون تعداد 936 نمونه بستری و سرپایی در بیمارستان و مراکز جامع سلامت شهرهای نطنز و بادرود از مراجعه کنندگان  گرفته شده است که تعداد 191 مورد از نمونه های فوق مثبت بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نطنز ضمن اشاره به آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در این منطقه افزود: تعداد هفت نفر در انتطار جواب تست خود هستند و  متاسفانه در 24 ساعت گذشته بر اساس آرمایشات جواب پنج نفر از همشهریان مثبت گزارش شده است .

وی تاکید کرد: در شرایط کرونایی ممکن است برگزاری هر مراسم عروسی یا عزا، مراسم عزای دیگری را رقم بزند و  شرایط  منطقه  از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت هشدار زرد قرار دارد و از این رو رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بیش از پیش لازم و ضروری است.

شریفی ضمن تاکید بر استفاده از ماسک در مراکز تجمع و پرتردد توسط شهروندان گفت: از همه شهروندان تقاضا داریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ما را در کنترل این بیماری منحوس یاری کنند و تا حد ضرورت از حضور در اماکن تجمعی و پرتردد خودداری کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین