از جانمان می‌گذریم تا تئاتر زنده بماند/تماشاخانه تعطیل است اما کافه‌اش همچنان کار می‌کند!

از جانمان می‌گذریم تا تئاتر زنده بماند/تماشاخانه تعطیل است اما کافه‌اش همچنان کار می‌کند!

از جانمان می‌گذریم تا تئاتر زنده بماند/تماشاخانه تعطیل است اما کافه‌اش همچنان کار می‌کند!
8 آبان 1399, 12:33 / کد خبر:742233
بازیگر جوان تئاتر گفت: متاسفانه تعطیلات تئاتر تنها بر دوش اهالی واقعی تئاتر سنگینی می‌کند، سلبریتی‌ها و چهره‌های سینمایی که این روز‌ها مشغول بازی در آثار سینمایی هستند و تئاتر به جوانان رسیده است، دقیقا تمامی آن‌هایی که سال‌ها از این هنر پول‌های هنگفت به جیب می‌زدند حالا زیر پای تئاتر را خالی کرده اند.
علی کیانی، پیرامون وضعیت کنونی تئاتر بعد از نزدیک به ۹ ماه تعطیلی گفت: واقعیت امر تئاتر پیش از کرونا وضعیت وخیمی داشت، تئاتر گیشه زده این هنر را به کلی از بین برده بود و گروه‌های جوان هیچ راهی برای ارائه آثار خود در سالن‌های استاندارد را نداشتند.
وی در همین راستا ادامه داد: تا وقتی که کرونا نبود سلبریتی‌ها اجازه حضور تئاتری‌های واقعی و جوانان را نمی‌دادند، از زمانی هم که کرونا آمد همه چیز به هم ریخت، وضعیت امروز تئاتر ناگوار و تاسف آور است، عجیب آنجاست که مسئولین تئاتری هیچ کاری برای بهبود اوضاع انجام نمی‌دهند.
بازیگر نمایش «هجوم» تعطیلی یک سویه تئاتر را ناعادلانه خواند و اظهار کرد: طی هفته گذشته اطلاعیه‌ای مبنی بر تعطیلی تئاتر صادر شد، در این اطلاعیه بخش عمده‌ای از مشاغل نزدیک به یک هفته تعطیل شدند، اما به واقع چند درصد این مشاغل امروز تعطیل هستند.
وی در همین رابطه ادامه داد: به عنوان مثال کافه‌ها و رستوران‌ها باید تعطیل می‌شدند، اما به شخصه هیچ کافه‌ای را در محدوده خیابان انقلاب اسلامی تهران ندیدم که بسته شده باشد، ناگوارتر آنجاست که تماشاخانهhd به عنوان یک سالن تئاتر تعطیل شده، اما کافه همان مجموعه مشغول به کار است.
این بازیگر جوان تئاتر برخورد سلیقه‌ای در قبال تعطیلی تئاتر را ویران کننده خواند و اظهار کرد: متوجه نمی‌شوم که مسئولینی که دستور تعطیلی تئاتر را می‌دهند با این هنر آشنایی دارند؟، اگر جواب مثبت است که بعید می‌دانم چگونه تعطیلات تئاتر را هفتگی اعلام می‌کنند، در حال حاضر پنج هفته است که تئاتر به صورت هفتگی تعطیل می‌شود، با این وضع گروه‌ها چطور می‌توانند برای آینده کاری خود تصمیم بگیرند.
وی در همین رابطه اضافه کرد: متاسفانه تعطیلات تئاتر تنها بر دوش اهالی واقعی تئاتر سنگینی می‌کند، سلبریتی‌ها و چهره‌های سینمایی که این روز‌ها مشغول بازی در آثار سینمایی هستند و تئاتر به جوانان رسیده است، دقیقا تمامی آن‌هایی که سال‌ها از این هنر پول‌های هنگفت به جیب می‌زدند حالا زیر پای تئاتر را خالی کرده اند.
وی با اشاره به انتشار فراخوان جشنواره تئاتر فجر اذعان کرد: من نمی فهمم وقتی ماه ها تئاتر تعطیل شده این چه جشنواره ای است، وقتی هیچ اثری روی صحنه نرفته، جشنواره تئاتر فجر که محصول آثار اجرا شده در طول یکسال است چگونه میخواهد جدولش را پر کند، وقتی مسئولین فرهنگی به طور کامل تئاتر را رها کرده اند برگزاری این جشنواره آیا معنی جز پر کردن رزومه مدیران وقت را دارد؟.
کیانی با اشاره به حضورش در یک اثر نمایشی خاطرنشان کرد: این روز‌ها مشغول تمرین نمایش هجوم هستیم که متاسفانه به دلیل تعطیلات اجرایش فعلا به تعویق افتاده است، از مسئولین فرهنگی می‌خواهم که حالا که ما از جانمان می‌گذریم تا این هنر را زنده نگه داریم، آن‌ها هم اندکی به وعده‌های حمایتی خود عمل کنند، از ابتدای کرونا چندین وعده حمایتی داده شده منتها هیچکدامشان به گروه‌های تئاتر تعلق نگرفته و بعید می‌دانم که اتفاقی هم بیفتد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، شماره 4268 ؛ 29 دی 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین