پنج طرح روستایی اردستان بهره‌برداری شد

پنج طرح روستایی اردستان بهره‌برداری شد

پنج طرح روستایی اردستان بهره‌برداری شد
6 شهریور 1398, 22:56 / کد خبر:74540
پنج طرح عمران روستایی بخش مرکزی اردستان در پنجمین روز از هفته دولت در آیینی با حضور مسوولان این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، فرماندار اردستان روز چهارشنبه در حاشیه این آیین گفت: هزینه اجرای طرح‌ها افزون‌بر ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بود که از محل اعتبارهای صندوق توسعه ملی، شرکت آب و فاضلاب و دهیاری تامین شد.

حمیدرضا تاملی تشریح کرد: طرح‌ها شامل یک هزار و ۳۰۰ مترمربع سنگ‌فرش، ۸۵۰ متر جدول‌گذاری، تعویض شبکه آبرسانی و انشعابات به طول ۲ هزار و ۲۰۰ متر با ۷۰ مشترک، ساخت و نصب مخزن پیش‌ ساخته ۱۰۰ متر مکعبی شیراران برای نخستین بار در استان اصفهان است.

وی لای‌روبی و کول‌گذاری قنات روستای همسار را از دیگر طرح‌های بهره‌برداری شده، عنوان کرد و هدف از آنها را بهسازی و پیشرفت نقاط روستایی جهت ایجاد انگیزه برای بازگشت مهاجران و افزایش جمعیت این نقاط برشمرد.

فرماندار اردستان افزود: ساختمان دهیاری روستای کسوج نیز با اعتبار افزون‌بر ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارهای دهیاری تعمیر و تجهیز شده که البته پیش‌تر به عنوان دفتر مخابراتی مورد استفاده قرار می‌گرفت که به دهیاری تحویل شد.

به گفته سید ایمان فتوحی سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان، مبلغ ۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه جهت تکمیل ساختمان‌های ۲۳ واحدی مجموعه بنیاد مسکن در روستای شیرازان از توابع این شهرستان اختصاص یافته است.

۶۰ طرح عمرانی و تعدادی طرح خدماتی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال در شهرستان اردستان به مناسبت هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین