ممنوعیت استفاده از کتاب‌های کمک درسی در مدارس

ممنوعیت استفاده از کتاب‌های کمک درسی در مدارس

ممنوعیت استفاده از کتاب‌های کمک درسی در مدارس
23 شهریور 1398, 17:35 / کد خبر:75154
رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش اصفهان تاکید کرد: استفاده از کتاب‌های کمک درسی و آموزشی در مدارس همچون سال‌های قبل ممنوع است.

علیرضا محمودی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس استفاده از  منابع غیر درسی در ساعت های رسمی آموزش ممنوع و غیر مجاز است و هرگونه گزارش در این زمینه مورد پیگیری و برخورد قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به اجباری بودن کلاس‌های فوق برنامه در مدارس تصریح کرد : هیچ گونه اجباری برای برپایی این کلاس‌ها در مدارس و همچنین حضور دانش آموزان در آن کلاس‌ها وجود ندارد.

رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش اصفهان ادامه داد : برپایی این کلاس‌ها در هر مدرسه براساس نظرات اعضای انجمن اولیا و مربیان صورت می‌گیرد و دانش آموزان نیز به اختیار و علاقه خود می‌توانند در آنها حضور یابند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس شهریه این کلاس‌ها توسط انجمن اولیا و مربیان مشخص و مصوب می‌شود.

محمودی در خصوص شکایات واصله از دریافت وجه در زمان ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: طبق روال معمول این شکایات بیشترین آمار را در این اداره به خود اختصاص می‌دهد که مورد رسیدگی هر چه سریع تر بازرسان قرار می‌گیرد.

وی  تصریح کرد: هر ساله بارها از سوی آموزش و پرورش به مدارس اعلام می‌شود که مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی از والدین نیستند و با متخلفان برخورد صورت خواهد گرفت.

محمودی تاکید کرد: بر این اساس لازم به ذکر است که هرگونه کمک و مشارکت در مدارس توسط والدین و در قالب جلسات انجمن اولیا و مربیان باید بصورت اختیاری صورت بگیرد.

بیش از ۹۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در پنج هزار و ۳۰۰ واحد آموزشی استان اصفهان سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین