سایه سنگین بی‌مهری به کسبه اردستانی؛ مسئولان برای برون رفت از مشکلات چه اقدامی کردند؟

سایه سنگین بی‌مهری به کسبه اردستانی؛ مسئولان برای برون رفت از مشکلات چه اقدامی کردند؟

سایه سنگین بی‌مهری به کسبه اردستانی؛ مسئولان برای برون رفت از مشکلات چه اقدامی کردند؟
6 اردیبهشت 1400, 10:31 / کد خبر:756893
محدودیت‌های کرونایی باعث شده است تا صنوف متحمل و ضرر و زیان قابل توجهی شوند و از این رو لازم است مسئولان برای برون رفت از مشکلات آنان چاره‌ای بیندیشند.
 این روزها با شیوع ویروس کرونا و وخامت شرایط در اردستان وضعیت این شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.
این وضعیت موجب شده است تا محدودیت های شغلی برای صنوف گروه دو، سه و چهار ایجاد شود و از این رو تداوم این شرایط موجب بروز خسارات قابل توجه به این صنوف و مشاغل می‌شود.
حمایت دولت در این برهه زمانی با وجود همکاری اصناف و کسبه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که محدودیت فعالیت عمده مشاغل بدوم حمایت هیچ معنی و توجیهی برای صاحبان مشاغل ندارد.
حجت‌الاسلام حسن دهشیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردستان اظهار داشت: اوضاع و احوال سخت و دشوار کرونایی که در سطح جهان به وجود آمده طبعا عزیزان ما را در سرتاسر کشور دچار مشکلاتی کرده است که البته چاره‌ای جزء صبر و تدبیر برای برون رفت از این وضعیت نداریم.
وی افزود: برای چندمین بار لازم است تا از کادر درمان، پزشکی و پرستاری صمیمانه تشکر کرده و برای همه بیماران کرونایی و بیماران دیگر آرزوی بهبودی داشته باشیم و برای رفتگان و اموات آمرزش الهی را از خدای متعال طلب کنیم تا در ادامه راه همه بتوانیم در برابر این بیماری مقابله‌ای را داشته باشیم.
امام جمعه شهر اردستان گفت: همه باید به دستورالعمل‌هایی که در سطح کشور از مقام‌های مسئول صادر می‌شود احترام گذاشته و آن دستورات را عملیاتی کنیم تا انشالله بتوانیم رفته رفته مشکلات را کاهش دهیم و زندگی عادی را از سر گرفته و آن را ادامه دهیم که با کمی همراهی دور از دسترس نیست.
وی ابراز داشت: با توجه به محدودیت‌هایی که به وجود می‌آید همه آسیب می‌بینند و تعدادی از اقشار جامعه هستند که آسیب بیشتری را تحمل می‌کنند همچون کارگران روز مزد و آن‌هایی که روزانه کار می‌کنند و حقوق می‌گیرند که وقتی اوضاع و احوال ناجور می‌شود آنان هم طبعا تعطیل می‌شوند.
دهشیری بیان کرد: کسبه جزو و اصناف که در آمد روزانه دارند و از طرفی با تعطیلی محل کسب و کارشان چک‌های آنان سررسید می‌شود اما متاسفانه وجهی در حسابشان نیست تا پرداخت کنند و در وقتی از اوقات برای تهیه ارزاق روزانه هم دچار مشکلات هستند چون نه پس انداز آن چنانی دارند و نه درآمد روزانه چون کسب و کارشان تعطیل است.
امام جمعه شهر اردستان تاکید کرد: انتظار می‌رود مسئولان محترم که به این مسائل توجه دارند و مشکلات را درک می کنند و آن را لمس می کنند به این مشکل به خصوص توجه کنند و راه حلی را پیدا و ارائه دهند تا جامعه ما بیش از این دچار آشفتگی روحی نشوند.
وی همچنین برای برون رفت از مشکل کسبه و اصناف تصریح کرد: مسئولان می‌توانند با دریافت مهلت از بانک‌ها و توصیه به طلبکاران و توصیه عمومی و به صورت دستورالعمل اداری برای بانک‌ها این موضوع را عملیاتی کرده تا فرصت جهت وصول طلبشان داشته باشند و با تغییر اوضاع کرونایی بدهی خود را بپردازند و کسبه کمتر دچار ضرر و زیان شوند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره 4351 ؛ 28 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین