هفته نکوداشت زرین شهر فرصتی برای معرفی شهدا و دستاوردهای دفاع مقدس

هفته نکوداشت زرین شهر فرصتی برای معرفی شهدا و دستاوردهای دفاع مقدس

هفته نکوداشت زرین شهر فرصتی برای معرفی شهدا و دستاوردهای دفاع مقدس
6 خرداد 1400, 23:36 / کد خبر:760217
شهردار زرین شهر گفت: آشنایی با سبک زندگی شهدا سبب می شود عرصه ایثار و شهادت برای مشتاقان ولایت خصوصا نسل جوان تبیین شود و الگویی برای انتخاب چگونه زیستن و چگونه مردن باشند.
میثم محمدی همزمان با هفته نکوداشت زرین شهر در آیین غبارروبی و گل افشانی قبور شهدای زرین شهر اظهار کرد: شهدا مشعل توحید را با ایثار خود برفراز میهن اسلامی برافروختند و با اهداء خون خود ذخیره‌های معنوی را با شکوهی هر چه تمام‌تر در کشور برافراشتند.
وی افزود: یادآوری فداکاری‌ها و رشادت‌های رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس هموارهجان تازه‌ای را به کالبد جامعه دمیده است.
شهردار زرین شهر با بیان اینکه استقلال و آزادی امروز کشور به واسطه خون شهدا به دست آمده است، تصریح کرد: آشنایی با سبک زندگی شهدا سبب می شود عرصه ایثار و شهادت برای مشتاقان ولایت خصوصا نسل جوان تبیین شود و الگویی برای انتخاب چگونه زیستن و چگونه مردن باشند.
وی هفته نکوداشت زرین شهر را فرصتی برای معرفی شهدا و دستاوردهای دفاع مقدس دانست و ادامه داد: امروز وظیفه داریم سیره نظری و عملی شهدا را معرفی کنیم تا مظلوم باقی نمانند و هر کس در این زمینه کوتاهی کند، باید در پیشگاه الهی و شهدای گرانقدر پاسخگو باشد.
محمدی اضافه کرد: شهدا این پیام را برای ما به یادگار گذاشتند که همواره باید در مسیر ولایت حرکت کرد و هیچگاه نباید ولی فقیه و آرمان‌های بلند اسلامی را به فراموشی سپرد برهمین اساس تلاش کرده ایم از فرصت های مختلف همچون نکوداشت زرین شهر بهره مند شده و سیره شهدا را با استفاده از هنر متعالی به آحاد مردم جامعه منتقل کنیم.
وی تکریم از جامعه ایثارگر و خانواده شهدا را وظیفه همه مسئولان دانست و عنوان کرد: خانواده شهدا میراث‌دار خون شهیدان هستند و ما وظیفه داریم به دیدار این عزیزان برویم چراکه بهترین روش برای ادامه راه شهدا این است که یاد و خاطره آنان به دست فراموشی سپرده نشود و تکریم جامعه ایثارگر و خانواده شهدا زمینه ساز این مهم خواهد بود.
گفتنی است؛ شرکت کنندگان در این مراسم ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند شهیدان، قرائت فاتحه و نثار گل، یاد و خاطره‌ سرداران شهید قجه ای، باغبان، طاهری و ۳۳۰ شهید والامقام زرین شهر خطه طلایی ایران را گرامی داشتند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱، شماره ؛ 03 خرداد 1401
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین