علائم و علل افتادگی دریچه بینی

علائم و علل افتادگی دریچه بینی

علائم و علل افتادگی دریچه بینی
8 خرداد 1400, 13:11 / کد خبر:760372
افتادگی دریچه بینی را می‌توان با روش‌های مختلف درمان کرد.
دلایل زیادی برای بروز مشکلات تنفسی در شب وجود دارد. این موضوع می‌تواند ناشی از گرده‌ها و یا عوارض یک عمل جراحی بینی باشد. با این حال، افتادگی دریچه بینی یکی از موارد رایج در این زمینه است.
افتادگی دریچه بینی می‌تواند با علائم مختلفی خود را نشان دهد اما در گام نخست غالباً این موضوع با علائمی مانند انسداد بینی، احتقان و مشکلات تنفسی بروز می‌کند. در این زمان انجام جراحی بینی توصیه می‌شود. رایج‌ترین دلایل بروز این بیماری شامل موارد ذیل می‌شود:
۱- تروما (آسیب) بینی
۲- افزایش سن
۳- التهابات
۴- زخم بافت‌ها
۵- ضعف غضروف بینی
۶- عوارض پس از عمل جراحی بینی
افتادگی دریچه بینی
از دیگر علائم افتادگی دریچه بینی می‌توان به انسداد بینی، ناتوانی یا سختی در عمل تنفس با بینی، خون دماغ شدن و پوسته شدن اطراف سوراخ بینی اشاره کرد. با مشاهده علائم بیماری مراجعه به پزشک متخصص ضروری است.
پزشکان پس از معاینه و تشخیص بیماری در گام نخست تلاش خواهند کرد بیماری را از طریق دارو و توصیه‌های پزشکی درمان کنند. بسیاری از بیماران به وسیله آنتی هیستامین، اسپری‌های بینی استروئیدی، و تسمه‌های تنفسی بهبود می‌یابند.
با این حال اگر شرایط بیمار مساعد نباشد، پزشکان از عمل جراحی بهره خواهند گرفت. در این عمل، جراحان با تقویت غضروف بینی باعث بهبود روند تنفس فرد می‌شوند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱، شماره ؛ 03 خرداد 1401
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین