حضور فعال ذوب‌آهن در نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی ایران

حضور فعال ذوب‌آهن در نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی ایران

حضور فعال ذوب‌آهن در نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی ایران
15 مهر 1398, 19:09 / کد خبر:76217
شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان همراه با دیگر مجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین در هشتمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (mlnex 2019) شرکتی فعال دارد. در این نمایشگاه که هم‌زمان با هشتمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی متالورژی و مواد، در محل شبستان مصلی امام خمینی تهران در روزهای ۱۵ الی ۱۷ مهرماه جاری در حال برگزاری است بیش از ۱۳۰ شرکت داخلی و خارجی حضور دارند.

به گزارش اصفهان امروز، شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان و شرکت مهندس پویش و ساخت در عرفه خود در این در نمایشگاه با ارائه آخرین پیشرفت‌ها و توانمندی‌ها و نمونه محصولات خود ازجمله ریل راه‌آهن پذیرا و پاسخگوی بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان هستند. در مراسم افتتاحیه نمایشگاه که با حضور مقامات صنعتی و معدنی کشور و متخصصان و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در سالن اجتماعات شبستان امام خمینی ره برگزار شد دکتر خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو سخنرانی کرد.

داریوش اسماعیلی، رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن ایران، رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی در حاشیه برگزاری هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی که در مصلای امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است، گفت: وضع عوارض 25 درصدی بر صادرات سنگ‌آهن را در برخی از موارد مفید می‌دانیم تا جایی که واحدهای فولادی داخل به مواد اولیه مانند کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش نیاز دارند قطعاً مواد اولیه باید در داخل مورد استفاده قرار گیرند اما زمانی که با مازاد مواد اولیه روبه‌رو هستیم باید صادرات آن در دستور کار قرار گیرد. در یک کلام ابتدا تکمیل زنجیره و سپس صادرات باید در دستور کار قرار گیرد و این کار وزارت صمت است که تعادل را بین فولادی‌ها و معدنی‌ها برقرار کند.

او افزود: در بخش اکتشاف، ما کمتر از 10 درصد اکتشافات را انجام دادیم بنابراین حدود 90 درصد آنجه را که می‌توانیم در بخش اکتشاف سرمایه‌گذاری کنیم باقی‌مانده است. در 1404 ما باید 55 میلیون تن فولاد تولید کنیم که این عدد به حدود 160 تا 180 میلیون تن سنگ‌آهن نیاز داریم اما امروز فقط 80 تا 85 میلیون تن استخراج داریم یعنی تمام سرمایه‌گذاری که تا به امروز برای استخراج انجام شده باید 2 برابر شود. در بخش صنایع معدنی و استخراج تازه در ابتدای راه هستیم تا حدودی در زنجیره فولاد و مس توانستیم قدم‌های اولیه را برداریم و لذا نیاز است سرمایه‌گذاری مناسبی در این بخش انجام شود.

اسماعیلی تصریح کرد: استراتژی نظام جمهوری سلامی این است که خام فروشی نشود و در داخل کشور فرآوری انجام شود و سپس مازاد آن صادر شود. در زمینه سرمایه‌گذاری طرف‌های خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی نیز با وزیر امور خارجه و معاون اقتصادی ایشان مذاکرات خوبی داشتیم تا شرایط در این زمینه تسهیل شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره 4351 ؛ 28 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین