قصه پر غصه جیره‌بندی آب در روستاهای اردستان؛ آب ۶ روستای برزاوند اردستان جیره‌بندی شد

قصه پر غصه جیره‌بندی آب در روستاهای اردستان؛ آب ۶ روستای برزاوند اردستان جیره‌بندی شد

قصه پر غصه جیره‌بندی آب در روستاهای اردستان؛ آب ۶ روستای برزاوند اردستان جیره‌بندی شد
17 تیر 1400, 10:35 / کد خبر:765340
کم آبی در شهرستان اردستان موجب شد تا تعدادی از روستاهای بخش برزاوند اردستان جیره بندی شود.
با توجه به افزایش گرما در شهرستان کویری اردستان و نیاز بیشتر مردم به آب چه در مصارف شرب و چه مصارف دیگر همچون مصرف کولرهای آبی و همچنین ساخت و سازهای ساختمانی ارزش این ماده حیاتی بیش از پیش نمایان می‌شود و مردم را در خطر جیره‌بندی آب قرار خواهد داد.
قطع و وصل برق در چند روز اخیر در کل کشور و بالطبع آن در شهرستان اردستان که طبق برنامه زمان‌بندی از قبل تعیین شده بوده اما این زمان‌بندی رعایت نشده و مناطقی از شهرستان در روز چند بار قطعی برق داشته که همین موضوع در عدم شارژ مخازن آب شهرستان تاثیرگذار بوده و در ساعاتی مردم از نعمت آب محروم بودند.
رضا دهقانی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در اردستان اظهار داشت: آب و فاضلاب اردستان تا زمانی که برق قطع نشود در خدمات‌رسانی به مردم مشکلی ندارد اما زمانی که برق قطع می‌شود مشکل افت فشار داریم و گاهی در مناطقی قطعی آب را شاهد هستیم هر چند امسال به خاطر عدم بارندگی نسبت به سال گذشته 60 درصد کمتر آب داریم.
وی افزود: آبرسانی به 75 روستا از روستاهای شهرستان اردستان با چهار تانکر سیار انجام می‌شود که از این مقدار 45 روستای آن زیر پوشش اداره آبفا نیست اما به آن‌ها خدمات داده می‌شود و وضعیت پشتیبان آب در شهرستان یک حلقه چاه شهرداری اردستان و شهرک‌های صنعتی که با آب اصفهان مخلوط می‌شود و در حال حاضر 65 لیتر در ثانیه آب اصفهان به شهرستان اردستان منتقل می‌شود.
رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان اردستان گفت: با قطع شدن برق در دو روز گذشته و قطعی سراسری برق در روز های گذشته چهار ایستگاه پمپاژ آب ما در خط اصفهان کامل قطع شده بود که  در نهایت ساعت 11 شب آب اصفهان به مخزن مادر اردستان وصل شد و اگر قطعی برق سراسری نباشد و به صورت منطقه‌ای انجام شود حداقل آب اصفهان قطع نمی‌شود و ما قطعی آب را در شهرستان شاهد نخواهیم بود.
وی ابراز داشت: در حال حاضر وضعیت آب در شهرستان اردستان خوب بوده و تا قطعی برق انجام نشود در این زمینه مشکلی به وجود نخواهد آمد و در روستاها آب به صورت جیره‌بندی است و تعداد شش روستای بخش بزاوند به صورت جیره‌بندی به آن‌ها آب داده می‌شود و تامین آبی ندارند که از مردم می‌خواهیم که صبر و حوصله داشته باشند و صرفه‌جویی داشته و با همکاری جهاد کشاورزی مشکلات برطرف خواهد شد تا از تابستان گرم عبور کنیم .
دهقانی بیان کرد: شهرستان اردستان در حال حاضر بیش از 27 هزار مشترک صنعتی، تجاری و خانگی دارد و دارای سه شهر و 108 روستا تحت پوشش و 45 روستا غیر تحت پوشش را خدمات‌رسانی می‌کند و دارای 13 رشته قنات، 48 حلقه چاه، پنج دهنه چشمه، 19 ایستگاه پمپاژ آب و سه هزار مشترک فاضلاب است.
رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان اردستان تاکید کرد: میزان خط انتقالی آب شهرستان اردستان 142 کیلومتر، روستایی 390 کیلومتر و شبکه توزیع شهری 242 کیلومتر و 750 کیلومتر هم روستایی که بعضی از آن‌ها مورد ترمیم قرار گرفته می‌شود و در حال پیگیری هستیم تا یک ژنراتور 300 کیلو وات اجاره کنیم تا در زمان قطعی برق با مشکل مواجه نشویم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره ؛ 30 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین