علت کمبود سرم در کاشان چیست؟

علت کمبود سرم در کاشان چیست؟

علت کمبود سرم در کاشان چیست؟
12 مرداد 1400, 11:42 / کد خبر:768544
این روزها سرم در کاشان با کمبود مواجه شده است و این موضوع را از معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان پیگیر شدیم.
 کمبود سرم در کاشان این روزها به یک دغدغه تبدیل شده است و بیماران کرونایی برای تزریق رمدیسیور نیاز دارند و در تامین آن در داروخانه های سطح شهر با مشکلاتی و به رو هستند.
در این زمینه با محسن تقی زاده، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت‌و‌گو کردیم.
محسن تقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به کمبود سراسری سرم در کشور اظهار داشت: کمبود سرم در کل کشور است و دلیل این موضوع نیز مصرف بالای سرم توسط بیماران کرونایی، گرمای شدید و نیز اشکال در تولید یکی از کارخانه‌های تولید سرم است.
تقی‌زاده با بیان اینکه نیاز سرم برای بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان کاملا تامین شده و جای هیچ نگرانی برای آن نیست، بیان کرد: علاوه بر بیمارستان‌ها، اولویت نخست ما برای تامین سرم مراکز بستری موقت است.
وی ضمن اشاره به تامین سرم مورد نیاز بیماران کرونایی افزود: خوشبختانه تمامی مراکز درمانی و بستری موقت بیماران کرونایی به اندازه کافی سرم داشته و ما هیچ مشکلی برای تامین سرم ندارد و بیماران  هیچ نگرانی در این مورد نداشته باشند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه در داروخانه‌ها نیز آخرین مرتبه امروز سرم توزیع شد، ابراز داشت: محموله بعدی سرم میان داروخانه‌ها نیز چند روز آینده توزیع می‌شود و طبق برنامه صورت می‌پذیرد.
وی تصریح کرد: اگر داروخانه‌ای در شهرستان کاشان کمبود سرم داشته باشد می‌تواند با مراجعه به معاونت غذا و دارو نیاز سرم داروخانه خود را از ذخایر استراتژیک تامین کند تا بیماران مشکلی در تزریق دارو نداشته باشند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین