جاذبه‌های گردشگری آلمان

جاذبه‌های گردشگری آلمان

جاذبه‌های گردشگری آلمان
26 مرداد 1400, 13:19 / کد خبر:770258
آلمان یکی از کشورهای مدرن و زیبا اروپایی است که به قلب اروپا معروف است. همچنین آلمان به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری به‌شمار می‌رود. پایتخت آلمان برلین است. این شهر نیز یکی از معروف ترین مقصد توریستی آلمان حساب می‌شود. لازم به ذکر است که دیگر شهرهای آلمان نیز تاریخ پر افتخاری دارند.
آلمان یکی از کشورهای مدرن و زیبا اروپایی است که به قلب اروپا معروف است. همچنین آلمان به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری به‌شمار می‌رود. پایتخت آلمان برلین است. این شهر نیز یکی از معروف ترین مقصد توریستی آلمان حساب می‌شود. لازم به ذکر است که دیگر شهرهای آلمان نیز تاریخ پر افتخاری دارند.

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم شما را با برخی از جاذبه‌های گردشگری کشور آلمان آشنا کنیم. 

بنای تاریخی نبرد ملت ها در لامپزیگ آلمان

لامپزیگ مهمترین شهر ساکسونی است. شهری که بزرگترین بنای تاریخی آلمان به نام نبرد ملت‌ها در آن قرار گرفته است. این بنا به یاد نبرد لامپزیگ در جنگ‌های ناپلئون ساخته شده است. در این جنگ نام بره شده، بیشتر از 100 سرباز جان خود را از دست دادند. لازم به ذکر است که این جنگ در سال 1813 اتفاق افتاد. این بنا در سال 1913 رونمایی شد.

همچنین در این بنا، آثاری را به نمایش گذاشتن که توضیحاتی را در نبرد بین لامپزیگ و جنگ ناپلئن ارائه می‌کند. در حال حاضر بنای تاریخی لامپزیگ به موزه تبدیل شده است.


تالار قدیمی شهر بامبرگ آلمان

بامبرگ یک شهر تاریخی   است که در استان باواریا واقع شده است. این شهر دارای بناهایی با معماری‌های برچجسته است. البته لازم است بگوییم که هیچ کدام از بناها به اندازه تالار قدیمی شهر یا به عبارتی دیگر آلتس رایتوس جالب و همچنین مهم نیستند.

اینطور که گفته شده اشقف شهر به مردمان بامبرگ اجازه ساخت سالن شهرداری را نمیداد و به همین علت آنها تصمیم گرفتند که این سالن را در جایی دور از انتظار عموم بسازند. این مکان در وسط پلی بر روی رود Regnitz قرار گرفته است. داخل این بنای تاریخی، نقاشی‌های برجسته‌ای وجود دارد.

کوه های هارز آلمان

رشته کوه‌های هایز یکی از بلندترین کوه‌های آلمان به شمار می‌رود. در منطقه‌ای که دارای خانه‌های سنتی و زیبا، رودخانه‌های آرام و همچنین قله‌های پر از برف قرار گرفته است. جالب است که بدانید برادران گریم، بسیار زیادی از قصه‌های خود را از این کوه‌های زیبا شروع کرده‌اند.

این کوه مسیر کم رفت و آمدی دارد و دلیل آن این است که تعداد توریست‌ها برای دیدن این کوه، کم است. همین موضوع باعث شده است که مکانی مناسب برای کوهپیمایی و صعود به قلعه باشد.


کلیسای جامع آخن آلمان

این کلیسا واقع شده در مرز بین بلژیک و هلند است. همچنین قدیمی‌ترین کلیسای شمال اروپا به شمار می‌آید. کلیسای جامع آخن در قرن هشتم شروع به ساخته شدن، کرد. طراحی این کلیسا ترکیبی از گوتیک و کارولینجی می‌باشد. دستور ساخت این کلیسا را پادشاه شارلمان داد و این مکان، مکانی است که در آن تاج ‌گذاری‌های زیادی انجام شده است. از جالب ترین چیزهایی که توجه شما با آن جلب می‌شود، درهای برنزی است که مربوط به قرن نهم است. همچنین یکی دیگر از جذابیت این بنا، کاشی‌ کاری‌های طلائی آن است.

جزیره سیلت آلمان

جزایر فریزی شمالی در دورترین ساحل شمالی آلمان واقع شده است. از معروف ترین آنها می‌توانیم به سیلت اشاره کنیم. سیلت با اینکه موقعیت دور از دسترس دارد، اما به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی آلمان محسوب می‌شود. این جزیره زیبا دارای تپه‌های شنی زیبا و فانوس‌های زیبای دریایی است. به ساحل این دریا رسیدن، ملزم به عبور از کلبه‌هایی با سقف کاهگلی است. در آب‌های این جزیره شما می‌توانید شنا کنید و بعد از آن، به استراحت بپردازند. از تفریحات این جزیره میتوان به کرایه دوچرخه و گشت در اطراف جزیره اشاره کرد. 


پارک ملی ساکسون

این پارک ملی در سوئیس واقع شده است. این پارک بسیار وسیع بوده و در نزدیکی کوه‌های آلپ واقع شده است. پارک ساسکون تا جمهوری چک ادامه دارد. در جمهوری چک به این پارک نیز پارک ملی سوئیس بوهمیا میگویند. این پارک از جاذبه‌های جذاب این پارک میتوان به رودخانه آلپ و صخره‌های خیره کننده و دره‌های عمیق و مسیرهای زیبا برای پیاده روی اشاره کرد. از ورزش‌های محبوبی که در این پارک انجام می‌شوند میتوان به کوهپیمایی و صخره نوردی اشاره کرد. 

قلعه شورین آلمان

این قلعه که در شهر شورین قرار دارد، از مهمترین جاذبه گردشگری آلمان به شمار می‌روذد. این قلعه در استان فورپومرن مکلنبورگ قرار دارد. قلعه شورین در جزیره ای واقع شده است که در وسط دریاچه است. این قلعه هم اکنون در مقر دولت است و در سال چهاردهم میلادی ساخته شده است. شما می‌توانید هم به صورت تور و هم به صورت انفرادی از این قلعه بازدید کنید. روایت شده است که این قلعه توسط روحی به نام زهرماهی تسخیر و احاطه شده است. همین موضع باعث شده است که توریست‌ها از سر کنجکاوی از این قلعه دیدن کنند.

آلمان کشوری مهاجرت پذیر و مکانی برای گردشگری به شمار می‌آید. عده‌ای مهاجرت به آلمان را یا برای تحصیل در آلمان و یا حتی برای گردشگری انتخاب می‌کنند. در این مقاله سعی بر این شد که شما را با برخی از جاذبه‌های گردشگری آلمان آشنا کنیم.

اگر شما متقاضی تحصیل در آلمان و تحصیل پزشکی در آلمان هستید می‌توانید با موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

 

 

 
 

                                                                                                                                 

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱، شماره 4388 ؛ 12 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین