رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: واکسن نیست!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: واکسن نیست!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: واکسن نیست!
1 شهریور 1400, 11:30 / کد خبر:770661
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ظرفیت تزریق روزانه واکسن کرونا در استان حدود ۱۰۰ هزار دوز است اما کافی نیست و باید میزان آن افزایش یابد علاوه‌ بر این از امروز واکسن برای تزریق نوبت دوم نیست.
طاهره چنگیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص روند واکسیناسیون در استان اصفهان، اظهار کرد: موجودی واکسن کرونا برای تزریق در استان اصفهان به شدت کم است و در حال حاضر تنها واکسن برای تزریق نوبت دوم موجود است، به ۲۶ درصد جمعیت استان اصفهان دوز اول و به ۱۰ درصد نیز دوز دوم واکسن کرونا تزریق شده است.
وی با اشاره به ظرفیت تزریق روزانه واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون استان اصفهان، تصریح کرد: ظرفیت تزریق روزانه واکسن کرونا در استان حدود ۱۰۰ هزار دوز است اما کافی نیست و باید میزان آن افزایش یابد، علاوه‌ بر این از امروز واکسن برای تزریق نوبت دوم نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: تمام ظرفیت‌های مراکز درمانی این استان به بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است به طوری که در بیمارستان الزهرا(س) در حال حاضر ۸۰ نفر در صف انتظار ورود به بخش مراقبت‌های ویژه هستند.
وی اضافه کرد: آمار بستری و فوت سالمندان را با توجه به واکسینه شدن افراد رو به کاهش است و در این شرایط باید طرح شهید سلیمانی با قدرت بیشتر اجرا شود و تست‌های مثبت روزانه کرونا در استان اصفهان به بیش‌از دو هزار مورد رسیده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین