پرونده خانواده هاشمی فعلا بسته شد

پرونده خانواده هاشمی فعلا بسته شد

پرونده خانواده هاشمی فعلا بسته شد
28 شهریور 1400, 08:28 / کد خبر:774260
هادی عامل هاشمی، تهیه‌کننده و بازیگر نمایش «خانواده آقای هاشمی» اعلام کرد که دکور این نمایش جمع شده و این اثر نمایشی با وجود قرارداد ۶۰ اجرایی، بعد از ۲۰ اجرا، به کار خود پایان داده است.
هادی عامل هاشمی، تهیه‌کننده و بازیگر نمایش «خانواده آقای هاشمی» اعلام کرد که دکور این نمایش جمع شده و این اثر نمایشی با وجود قرارداد ۶۰ اجرایی، بعد از ۲۰ اجرا، به کار خود پایان داده است.                                  
                              نمایش «خانواده آقای هاشمی» از جمله آثاری بود که پیش از آخرین تعطیلات کرونایی تئاتر در تماشاخانه «سنگلج» روی صحنه می‌رفت.
  این نمایش به نویسندگی علی عامل هاشمی و کارگردانی مشترک علی و هادی عامل هاشمی، برادر بزرگتر علی هاشمی اجرا می‌شد. قرار بود این اثر نمایشی که نوعی کار خانوادگی به شمار می‌آید، به مدت ۶۰ شب مهمان این تماشاخانه باشد ولی بعد از اوج‌گیری کرونای دلتا و تعطیلی سالن‌های دولتی تئاتر، پرونده اجرای این نمایش بعد از ۲۰ شب بسته شد و گروه اجرایی، کار خود را تعطیل کردند.
  هادی عامل هاشمی درباره آخرین تصمیمات این گروه برای اجرای این نمایش به ایسنا می‌گوید: نمایش ما به دلیل کمدی بودن، تا پایان ماه صفر امکان اجرا نداشت. به همین دلیل بعد از تعطیلی سالن‌های دولتی، دکورمان را جمع کردیم و سالن را تحویل دادیم چون نمی‌شد صبر کرد.
  او ادامه می‌دهد: برای ۶۰ اجرا قرارداد داشتیم ولی بعد از ۲۰ شب، اجرایمان متوقف شد چون چاره دیگری نداشتیم ولی به هر حال این نمایش را تولید کرده‌ایم و دوست داریم آن را در شهرهای دیگر و سالن‌های دیگری در تهران و همینطور در جشنواره‌هایی مثل جشنواره تئاتر آیینی سنتی روی صحنه بیاوریم.
  هادی عامل که اصالتا مشهدی است، علاقه‌مند است این نمایش را در این شهر نیز روی صحنه ببرد.
  او در این زمینه می‌گوید: ۵ بازیگر ما و تعدادی از بچه‌های پشت صحنه مشهدی هستند بنابراین اجرای نمایش در مشهد اتفاق خوبی خواهد بود چون از نظر اسکان هم مشکلی نخواهیم داشت و فکر می‌کنم خاطره خوشی برای بچه‌ها ساخته می‌شود.
  این فعال تئاتر درباره اجرای این نمایش در دیگر سالن‌های تهران هم توضیح می‌دهد: نمایش ما پر بازیگر است و گروه بزرگی داریم. بنابراین اجرای آن در سالن‌های خصوصی از نظر اقتصادی سخت خواهد بود. حتی در سالن دولتی هم با اینکه اجاره نمی‌دادیم و کمک هزینه و گیشه را هم گرفتیم، از نظر اقتصادی سودی نکردیم.با این حال همه چیز وابسته به شرایط است و ما دوست داریم دوباره این کار را روی صحنه ببریم.
  عامل هاشمی خاطرنشان می‌کند: اجرای نمایش‌های پر بازیگر سخت است و بویژه در این دوره سخت‌تر هم شده چون حتی برای تمرین هم نیازمند فضایی بزرگتر هستیم اما در کل، نمایش ما کار بانمکی شد و حیف است که پرونده آن بعد از ۲۰ شب بسته شود. امیدوارم شرایط برای اجرای دوباره آن فراهم شود و بازیگران هم بتوانند بار دیگر برنامه‌های خود را هماهنگ کنند تا باز هم این نمایش را اجرا کنیم.
  به گزارش ایسنا، این نمایش هم گوشه چشمی دارد به ماجراهای خانواده آقای هاشمی، خانواده‌ای کازرونی که ماجراهای آن را در کتاب اجتماعی دوره مدرسه‌مان داشتیم و هم اشاره‌هایی به خانواده برادران هاشمی (هنرمندان تئاتر ایران) دارد، چرا که این نمایش را به صورت خانوادگی روی صحنه می‌برند. هرچند هدایت هاشمی به دلیل بازی‌اش در یک پروژه تصویری، نتوانست برادران خود را در اجرای این نمایش همراهی کند و به گفته هادی عامل، این نمایش ، خانواده آقای هاشمی بدون هدایت بود.
  داستان این نمایش درباره خانواده‌ای است که یک سال از فوت مادرشان می‌گذرد. نیمی از این خانواده در کار تعزیه‌خوانی هستند و نیمی دیگر در کار نمایش‌های شادی‌آور ایرانی و از این راه گذران زندگی می‌کنند. پیش از این پدر این خانوانده فوت کرده و حالا هم که یک سال از درگذشت مادرشان می‌گذرد، ماجراهایی برای آنان رخ می‌دهد و ...
  مسعود حجازی‌مهر، هادی عامل، فهیمه باروتچی، علی عامل هاشمی، بهادر اورعی، سینا رازقی، سالار دریاموج، فرشته قاسم‌پور، یاسمن رضازاده بازیگران نمایش کمدی «خانواده آقای هاشمی» هستند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، شماره 4268 ؛ 29 دی 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین