این افراد نباید واکسن سینوفارم تزریق کنند

این افراد نباید واکسن سینوفارم تزریق کنند

این افراد نباید واکسن سینوفارم تزریق کنند
1 مهر 1400, 09:38 / کد خبر:774723
معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به تجویز واکسن سینوفارم برای دانش‌آموزان گفت: برخی محدودیت‌ها در تزریق این واکسن برای برخی افراد وجود دارد که باید نسبت به آن دقت کرد.
سارا شاه آبادی با اشاره به تجویز واکسن سینوفارم برای دانش‌آموزان، اظهار کرد: برخی محدودیت‌ها در تزریق این واکسن برای برخی افراد وجود دارد که باید نسبت به آن دقت کرد.
معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره تجویز تزریق واکسن سینوفارم برای دانش‌آموزان، افزود: در حال حاضر واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در کشور آغاز شده و با توجه به تاییدیه سازمان بهداشت جهانی واکسن سینوفارم برای واکسیناسیون این رده سنی تجویز شده است.
وی تصریح کرد: واکسن سینوفارم دانش آموزان با بزرگسالان هیچ تفاوتی ندارد و تزریق آن برای دانش‌آموزان مشکلی ایجاد نمی‌کند و تنها در این بین محدودیت‌هایی برای تزریق این نوع واکسن برای برخی افراد وجود دارد.
شاه آبادی با بیان اینکه این محدودیت‌ها شامل سه دسته از افراد است، گفت: افرادی که بیماری حاد تب‌دار دارند، مبتلا به کرونا هستند و یا حساسیت شدید به تخم‌مرغ دارند باید از تزریق واکسن سینوفارم اجتناب کنند.
وی ادامه داد: البته برای مبتلایان کرونا تزریق هر نوع واکسن در زمانی که بیماری در بدن آنها فعال است ممنوع است و این افراد پس از مدتی بعد از بهبودی باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.
شاه آبادی تصریح کرد: برای مابقی افراد تزریق واکسن سینوفارم بلامانع است و دانش‌آموزان و والدین آنها می‌توانند با خیال راحت سینوفارم تزریق کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره 4351 ؛ 28 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین