واکسیناسیون شرط بازگشایی مدارس نیست

واکسیناسیون شرط بازگشایی مدارس نیست

واکسیناسیون شرط بازگشایی مدارس نیست
4 مهر 1400, 07:23 / کد خبر:774987
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس، گفت:از ابتدا بحث واکسیناسیون دانش آموزان به عنوان شرط بازگشایی مدارس نه در ایران و نه حتی در دنیا مطرح نبوده است.
علیرضا کمره‌ای معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و سخنگوی بازگشایی مدارس در گفت‌وگو با میزان در مورد مهمترین تمهیداتی که مدارس می‌توانند برای برگزاری آموزش حضوری در نظر بگیرند گفت:همچون سایر اجتماعات موضوع فاصله گذاری، بهداشت فردی و استفاده از ماسک از مسائل مهمی است که با اتکا به آن می‌توان به نتایج مثبت در کنترل همه گیری رسید.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس ادامه داد:در صورت درگیری دانش آموزی که والدین آن یا خانواده به کرونا مبتلا شده اند نیز می‌توان موضوع غربالگری را نیز از دیگر تمهیدات مدارس جهت کنترل شیوع و آموزش ایمن دانست.

وی گفت: ضد عفونی مداوم و در اختیار قرار دادن اقلام ضد عفونی نیز در اختیار مدارس موضوع مهمی است که می‌تواند در این خصوص کمک کننده باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا آغاز آموزش حضوری به شکل سراسری واکسیناسیون انجام خواهد شد یا خیر گفت: تا کنون نه در ایران نه حتی در دنیا بحث واکسیناسیون دانش اموزان شرط آغاز آموزش حضوری نبوده است، اگرچه که روند واکسیناسیون دانش آموزان نیز با سرعت خوب ایجاد شده است، اما تلاش ابتدایی ما واکسیناسیون فرهنگیان، کادر آموزشی، اولیا دانش آموزان و حتی رانندگان سرویسی بود که با این دانش آموزان در ارتباط هستند.

وی ادامه داد:برای آغاز آموزش حضوری و بازگشایی مدارس واکسیناسیون عمومی را به عنوان یکی از اهداف مد نظر قرار دادیم، اما نه واکسیناسیون دانش آموزی را، اگرچه که آن نیز با بازگشایی کامل مدارس  به درجه خوبی خواهد رسید.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین