آخرین وضعیت از سرگیری صدور ویزای گردشگری ایران

آخرین وضعیت از سرگیری صدور ویزای گردشگری ایران

آخرین وضعیت از سرگیری صدور ویزای گردشگری ایران
14 مهر 1400, 08:38 / کد خبر:776185
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آخرین وضعیت از سرگیری صدور ویزای گردشگری با انتشار توئیتی خبر داد و گفت: از سرگیری صدور ویزای گردشگری، آخرین مراحل مربوط به چگونگی اقدام را در کمیته تخصصی می‌گذراند.
ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آخرین وضعیت از سرگیری صدور ویزای گردشگری با انتشار توئیتی در صفحه مجازی خود خبر داد و گفت : "از سرگیری صدور ویزای گردشگری، آخرین مراحل مربوط به چگونگی اقدام را در کمیته تخصصی می‌گذراند.
آمارها حاکی از رضایت بالای 95% گردشگران خارجی از سفر به ایران است. زیر میز ایران‌هراسی خواهیم زد. "
از فروردین سال 99 در پی انتشار و همه‌گیری ویروس کرونا صدور ویزای گردشگری  ایران برای گردشگران خارجی متوقف شد و تنها مجوز سفرهای درمانی، تجاری و تحصیلی به ایران داده شد، هرچند در پی مطالبات فعالان گردشگری  از خرداد ماه همان سال موضوع بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی چندین مرتبه در ستاد ملی مدیریت کرونا مطرح شد اما هر بار با شیوع سویه جدید کرونا  این موضوع متوقف شد.
بر این اساس و به دنبال مطالبه و درخواست‌های مکرر فعالان گردشگری، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم تودیع و معارفه معاونان میراث فرهنگی و گردشگری وزارتخانه  میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز شنبه 27 شهریور ماه سال جاری  گفت: با صحبت‌هایی که با رئیس‌جمهور داشتم، منع صدور روادید برداشته خواهد‌ شد؛ رئیس‌جمهور نیز این موضوع را قبول کرده و البته نگرانی‌هایی درباره ویروس کرونا داشتند که توضیحات لازم را به آقای دکتر رئیسی ارائه کرده‌ام؛ بسیاری از کشورهای دنیا صدور روادید را شروع کرده‌اند و بهتر است ما نیز این موضوع را شروع کنیم.
و به دنبال آن سید عزت الله ضرغامی همزمان با روز جهانی گردشگری خبر از سرگیری صدور ویزای توریستی ایران و تردد گردشگران خارجی از مرزهای زمینی و هوایی پس از 19 ماه توقف، با دستور رییس‌جمهور از آبان‌ماه امسال خبر داد و با انتشار توئیتی در فضای مجازی از آقای رییس‌جمهور به دلیل مواضع عالمانه و حمایتگرانه نسبت به صنعت گردشگری در جلسه دولت (چهارم مهرماه) و دستور تسریع در صدور ویزای گردشگری تشکر کرد.
اما حالا ضرغامی از آخرین وضعیت از سرگیری صدور ویزای گردشگری با انتشار توئیتی خبر داد و گفت: از سرگیری صدور ویزای گردشگری، آخرین مراحل مربوط به چگونگی اقدام را در کمیته تخصصی می‌گذراند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره 4354 ؛ 01 خرداد 1401
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین